Tag "fotografia"

Kjo është fotografia që i bëri njerëzit për “syze”

Një fotografi e cila vë në testim shikimin tuaj është shpërndrë rreth 60,000 herë dhe ka marrë më shumë se 400,000 pëlqime. Kjo sepse në fotografi është një panda në

Edhe shqiponjat kundër kandidatit për president në SHBA Donald Trump

Kandidati për president i Republikanëve në SHBA Donald Trump ishte duke bërë një fotografi për revistën TIME, por fotografia do të ishte bashkë me një shqiponjë. Fotografia ka shkuar keq

Ja si luan Babagjyshi i Krishtlindjeve me fëmijen autik

Në SHBA një shoqatë e quajtur “Autism Speaks” ka financuar disa Babagjysh të Krishtlindjeve që të pozojnë me fëmijet që vuajnë nga autizmi. Ata janë shpërdarë në 120 qendra në

Kjo fotografi tregon sa mendje djallzore keni

Fotografia e bërë është krejtësisht normale, vendosja e flokëve në krahun e vajzës krijonë një iluzion optik dhe duket sikur ajo ka një organ mashkullor në gotën e saj. Vajza

Ja kush është fotografia më e shtrenjtë në botë

Fotografia bardhë e zi “Phantom” nga peizazhi dhe natyra e fotografit Peter Lik u shit për një shumë të pabesueshme prej rreth 5,2 milionë euro. Para saj, fotografia “Rhein II”

Fotografia që po thyen rekorde në internet: Shqiptarë e serbë së bashku

Një fotografi interesante po qarkullon në rrjetet sociale, duke thyer rekorde të shikueshmërisë. Bëhet fjalë për një foto ku shihen disa shqiptarë dhe serbë duke festuar së bashku. Nuk dihet

Fotografia nga Brazil 2014, që emocionoi të gjithë!

Edhe heronjtë më të mëdhenj i lidhin dhe zgjidhin vet lidhëset e këpucëve. E kur është fjala për lidhjen e këpucëve të tjetrit, atëherë je një hero i vërtetë. Kur

Fotografia më e madhe në botë

“The Great Picture”, me përmasa 9.5 metër lartësi dhe 32.6 metër gjerësi është fotografia më e madhe në botë. Në të pasqyrohet një bazë ajrore ushtarake e braktisur në jug