Tag "Bozdo"

Ndërprerje të energjisë në Tiranë, Bozdo: Dikush duhet të shkojë në burg

U bënë disa ditë që thuajse në çdo lagje të Tiranës ka ndërprere të energjisë për disa orë, ndërkohë që nga OSHEE nuk ka asnjë njoftim. Lidhur me këtë problem

Stadiumi i ri, Bozdo: Manovrat e Ramës nuk e fshehin dot korrupsionin

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eno Bozdo i ka cilësuar një farsë që s’mund të fshehin korrupsionin deklaratat e djeshme të kryeministrit Rama, se arkitektët i kishin sugjeruar që stadiumi

Nis gjyqi i Kodhelit kundër Bozdos: Kërkon 50 mijë euro

Sot është zhvilluar seanca e parë gjyqësore për padinë që Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë ndaj anëtares së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Reila Bozdo për “Shkaktim Demi”.

Ministria e Ekonomisë dërgon për ndjekje penale Florjon Mimën dhe Enno Bozdon

Ministria e Ekonomisë dhe Industrisë ka kallëzuar për ndjekje penale ish-Ministrin Florjon Mima dhe ish-zv/Ministrin Enno Bozdo. Kallëzimi vjen pas mbylljes së procesit të auditimit në lidhje me rregullshmërinë e

Bozdo: Raportin e CEZ kundër Metës opozita e mori nga Kryeministria

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo deklaroi se raporti i avokatëve, në të cilin pretendohet se akuzohet Ilir Meta për një aferë korruptive, opozita e ka marrë nga

Akuzat e Veliajt, reagon Bozdo: Lamë 5 mln dollarë cash në Bashki

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, reagon ndaj akuzave të Veliaj lidhur me dëmtimin e Monumentit të Pavarësisë, duke deklaruar se vjedhja e 700 ton bronx është përgjegjësi e

Pas akuzave të Bozdos reagon IKMT: Ja si u veprua me ndërtimin pa leje

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka reaguar pas akuzave të nënkryetarit në ikje të Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, lidhur me një ndërtim pa leje pranë kinema “Millenium”, në

Bozdo: Po ndërtohet në një zonë të mbrojtur arkeologjike, Rama hesht

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo denoncoi sot ndërtimin e një objekti, në qendër të Tiranës. Sipas Bozdos ky ndërtim bëhet në një zone arkeologjike dhe ka bekimin e

Bozdo: Veliaj dhe qeveria e tij bllokuan fondet e Tiranës dhe rriten taksat

Pas takimi të kandidatit të majtë Erjon Veliaj me investitorët ka ardhur edhe reagimi i nënkryetarit të bashkisë së Tiranës Eno Bozdo. Sipas Bozdos ndërkohë që Veliaj po takon bizneset,

Banesat sociale, Bozdo: Bllokimi nga Këshilli Bashkiak, luftë politike e Ramës

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo ka reaguar pas protestës së sotme të disa familjarëve që kanë përfituar banesa sociale por që nuk janë futur tek to për shkak

Reshjet, Basha mbledh shtabin e emergjencës për Tiranën

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo ka inpsktuar sot shkollën “Qazim Turdiu” e cila u raportua se gjatë mbrëmjes oborri i shkollës ishte përmbytur. Në një komunikim me mediat

Bashkia e Tiranës nxit qytetarët të kontribuojnë në gjelbërimin e qytetit

Bashkia e Tiranës prej 3 vitesh po zbaton një vizion të ri të saj për përmirësimin e infrastrukturës në kryeqytet, rikualifikimin urban të blloqeve të banimit. Kjo ka sjellë përmirësim

Bozdo: Rama po rrit çmimin e energjisë në errësirë e pa transparencë

Në një deklaratë për media Enno Bozdo ka reaguar në lidhje me rritjen e cmimit të energjisë elektrike. Zyrtarisht qeveria ka kërkuar të rrisë çmimin e energjisë elektrike me 22

Përmbytjet, Bozdo: Po punojmë për normalizimin e situatës

Pas përmbytjeve për shkak të reshjeve të dendura të shiut gjatë mbrëmjes së djeshme, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo ka inspektuar sot zonën e Shkozës. Në një komunikim

Luftë politike kundër Bashkisë, Rama “bën kurban” Pallatin e Drejtësisë

Në emër të Bashkisë së Tiranës, ka reaguar në një deklaratë për mediat, nënkryetari I bashkisë së Tiranës Enno Bozdo në lidhje me vendimin e Këshillit të Ministrave i cili

“Nënë Tereza” pedonale, Bozdo: Ku do parkojnë qytetarët?

Bashkia e Tiranës akuzon qeverinë se për luftë politike po bllokon projektet e qytetarëve si dhe po uzurpon kompetencat e pushtetit vendor. Për nënkryetarin e kësaj bashkie Enno Bozdo me

Trami, Bozdo: Rama të japë ‘ok’, të mos e bllokojë për interesa politike

Numri dy i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo në një komunikim për mediat tha se ka zhvilluar takim me një kompani ndërkombëtare, e interesuar të ishte pjesë e projektit për

Bozdo: Heqja e fashës mbrojtëse rrit çmimin e energjisë

Partia Demokratike reagon nëpërmjet Enno Bozdos pas pohimit që bëri Kryeministri për heqjen e fashës mbrojtëse. Sipas PD-së, ky vendim është është penalizim për gjithë shqiptarët, sidomos për të varfritë

Bozdo: Tiranës do t’i shtohen edhe 15 mijë metër katrorë hapësirë e gjelbër

Tirana ka nisur rikualifikimin urban dhe kthimin në hapësirë të gjelbër, në shërbim të qytetarëve të afro 15 mijë metra katrorëve sipërfaqe, e kthyer prej vitesh në vend grumbullim inertesh.

PD: “Afera CEZ” do rrisë çmimin e energjisë për shqiptarët

“Afera CEZ” i ka kushtuar dhe do t`i kushtojë shumë Shqipërisë, në planin financiar, ekonomik dhe atë të imazhit ndërkombëtar! Në planin ekonomik dhe financiar: • Siç edhe kemi paralajmëruar,

Bozdo: Garancia për CEZ, qeveria rëndon dyfish xhepat e shqiptarëve

Mazhoranca miratoi në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë garancinë bankare për pagesën 86 milionë euro për CEZ as. Lajmi që u komunikua si një sukses i qeverise do të rëndojë mbi

Bozdo: Projektet e Tiranës, peng i qeverisë

Zëvendës kryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo, akuzoi qeverinë për bllokimin e projekteve madhore në kryeqytet. Sipas Bozdos, pikërisht këto projekte tashmë të bllokuara, do të përmirësonin jetën e

Bozdo: Dëmtimi i “Post- Bllok”, mesazh i ringjalljes së kultit të diktaturës

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo ka dënuar dhunimin e përsëritur që i është bërë memorialit “Post- Bllok”. Sipas Bozdos dëmtimi i memorialit që simbolizon vuajtjet, persekutimet, vrasjet dhe

Bozdo: Skandali i CEZ, shqiptarët një pagesë më shumë për firmën e Ramës

Partia Demokratike ka denoncuar megaskandalin e marrëveshjes së Qeverisë me CEZ, sepse ajo është një vjedhje që u bëhet shqiptarëve. Është një vjedhje që do të rëndojë drejtpërdrejt në xhepat

Bozdo: Marrëveshja me CEZ, megavjedhja e shekullit, ja dokumentet

Në emër të Partisë Demokratike, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo publikoi sot një raport, të shoqëruar me shpjegime, për të vërtetuar atë që PD e cilëson si megavjedhjen

Mblidhet Këshilli Bashkiak i Tiranës, Bozdo: Terminali, projekt me rëndësi

Është mbledhur sot Këshilli Bashkiak i Tiranës. Në këtë mbledhje, çështja e parë e rendit të ditës ishte projektvendimi për Terminalin e pasagjerëve. Gjatë mbledhjes së sotme pritet që Këshilli

Bozdo: Qeveria t’i jap zgjidhje transportit publik falas

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës , Eno Bozdo, gjatë një takimi sot me krerët e shoqatave dhe grupet e interesit, që përfitojnë nga transporti publik falas, i kërkoi qeverisë që

Bozdo: Rama po u mohon të vdekurve banesën e fundit

Nënkryetari i Bashkisë Enno Bozdo jep alarmin për mungesën e hapësirave për varre në kryeqytet. Nisur nga ky fakt, ai i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të zhbllokojë buxhetin e

Bozdo-Ramës: Zhblloko buxhetin, mos luaj me cilësinë e jetës së qytetarëve!

Nënkryetari i Bashkisë Enno Bozdo ka shprehur sërish sot shqetësimin, për bllokimin e buxhetit të Bashkisë së Tiranës. Bllokimi i këtij buxheti po mban peng realizimin e një sërë investimesh

Bozdo: Bashkia ka mbjellë 2 mijë pemë dhe bimësi dekorative

Bashkisë së Tiranës i janë shtuar 80 pemë të reja falë donacionit të shoqatës “Alternativa e së Ardhmes”. Bashkia e Tiranës së bashku me “Alsar” ka zgjedhur ambientet e shkollës