Tag "boterorit"

SHBA në finale të Botërorit

SHBA ka shënuar fitore 96:68 kundër Lituanisë në gjysmëfinale të Botërorit të Spanjës. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aq lehtë sa pritej, mposhtën Lituaninë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të

Tre golat më të bukur të Botërorit siç nuk i keni parë më parë (Video)

Me një vizatim në fletore, një artist holandez ka rikrijuar tre golat më të bukur të Botërorit në Brazil. Duke përdorur lapsin dhe ngjyrat, një artist nga Holanda ka rikrijuar

​Merkel dhe Putin shikojnë bashkë finalen e Botërorit (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, janë parë ulur shumë pranë njëri-tjetrit në finalen e Botërorit, sonte në Brazil. Putin është parë afër Merkel dhe presidentes së

Koreja e Veriut gënjen qytetarët, thotë se arriti finalen e Botërorit (Video)

Mediat në Korenë e Veriut gënjyen qytetarët e këtij vendi, duke raportuar se përfaqësuesja e tyre arriti të kualifikohej në finalen e Botërorit në Brazil. Se Koreja e Veriut vazhdon

Benzema, lojtari më i mirë i Botërorit

Karim Benzema sipas Castrol Index është lojtari më i mirë i Botërori. Ai është para disa futbollistëve që kanë edhe dy ndeshje për të treguar veten nëse janë më të

Algjeria ia dhuron Gazës paratë e Botërorit

Përfaqësuesja e Algjerisë të gjithë parat e fituara ka vendosur t’ua dhurojë banorëve të Gazës – bën të ditur sulmuesi i kësaj skuadre Islam Slimani. Edhe përkundër paraqitjes së shkëlqyer

Januzaj, shqiptari i mbijetuar i Botërorit

Adnan Januzaj është shqiptari i vetëm që do të vazhdoj garën në Kampionatin botëror me Belgjikën. Zvicra e pesëshes shqiptare është përshëndetur nga ‘Brazili 2014’, derisa ky eveniment ka marrë

“Mundo Deportivo”: Shqipëria, kombëtarja e munguar e Botërorit

E përditshmja katalanase “El Mundo Deportivo” e bën të ndjeshme praninë e Shqipërisë në Kupën e Botës, falë një shkrimi të publikuar prej saj, ku sqaron se disa prej talenteve

Reus jashtë Botërorit, Gjermania thërret Mustafin

Kombëtarja e Gjermanisë ka bërë të ditur se Marco Reus nuk do të rikuperohet nga lëndimi në nyje dhe nuk do të jetë në gjendje të luajë në Kampionatin Botëror,

Argjentina publikon listën e Botërorit

Alejandro Sabella, ka publikuar listën prej 23 futbollistëve, të cilët do të udhëtojnë drejtë Brazilit për të marr pjesë në Kampionatin botëror. Befasi në këtë listë është mungesa Ever Banegas,

Brazili i dhunshëm në prag të Botërorit

Protestat e dhunshme që kanë përfshirë Rio de Janeiron, qytetin e dytë më të madh të Brazilit, kanë shkaktuar panik në mbarëvajtjen e Kampionatit Botëror. Në ditën e dytë të

Himni i botërorit “Brazil 2014” (VIDEO)

“We are one” (Jemi një)! Ky është titulli i këngës që do të jetë himn i Kupës së Botës “Brazil 2014”. Hiti i verës që do të këndohet nga Jennifer

Ja 12 stadiumet ku do të luhen ndeshjet e Botërorit të Brazilit

1. Arena Amazonia Manaus Nuk kishte se si të quhej ndryshe, duke parë që Manaus (kryeqyteti i Amazonas në veri të Brazilit) ndodhet brenda në qendër të pyllit të Amazonës.

Dëmtohet Berisha, mund të mungojë me Zvicrën dhe Qipron

Kombëtarja Shqiptare rrezikon të humbasë Etrit Berishën për dy ndeshjet e fundit eliminatore të botërorit kundër Zvicrës dhe Qipros. Sipas mediave italiane, portieri i Lazios që e ndoqi nga bankina