Tag "boterorin"

De Biazi: Nuk kemi asnjë shans për Botërorin

Trajneri i kombëtares Xhani De Biazi, kthehet të flasë për Europianin dhe Shqipërinë e tij. Për “Il Gazzettino” ai ka shprehur mendimet e tij, duke pranuar se do të jetë

Platini: E dua Botërorin 2022 në dimër

Michel Platini ka folur rreth Kampionatit Botëror të vitit 2022. Presidenti i UEFA-s ka vendosur t’i ‘fusë hundët’ rreth organizimit të Kampionatit Botëror 2022. Ky Botëror u caktua në mënyrë

Platini “kryqëzohet” për korrupsion në Botërorin e Katarit

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini ndodhet nën presion për të shpjeguar takimin e fshehtë me njeriun që është në qendër të skandalit për organizimin e Kupës së Botës në Katar.

Phelps humb botërorin pasi pezullohet 6 muaj

Michael Phelps është pezulluar nga të gjitha garat e notit për 6 muaj pasi u arrestua duke i dhënë makinës në gjendje të dehur. 29-vjeçari u ndalua nga policia pasi

Xhihadistët e ISIS kërcënojnë: Do ta bombardojmë Botërorin

ISIS ka kërcënuar presidentin e FIFA-s, Sepp Blatter se nëse vendos që Kampionati botëror 2022 të zhvillohet në Katar, atëherë do të përballen me sulme. Sikur nuk kishte skandale të

Fanny e ka fituar botërorin e saj

Lajmi i “zyrtarizimit” të lidhjes së tyre u përhap në ditët e para të botërorit të Brazilit, aty ku edhe u fotografuan të lumtur në krahët e njëri-tjetrit. Por me

SHBA, mund të organizoi Botërorin e 2026

Papritur dhe pa kujtuar SHBA kanë treguar një apetit të madh për futboll kështu që ata do të konkurrojnë për ta organizuar Botërorin e vitit 2026, kanë thënë disa shefa

Tardelli: Italia mund të fitojë Botërorin

Marco Tardelli, kampion bote me Kombëtaren italiane në vitin 1982, mendon se të kaltrit kanë shanse të mira për të triumfuar në Kupën e Botës që po zhvillohet në Brazil

Alarm te Kili, Vidal rrezikon botërorin

Arturo Vidal, sic bëjnë të ditur mediat e vendit të tij nuk po arrin që të stërvitet me skuadrën duke zhvilluar vetëm punë të diferencuar me fizioterapistin. I operuar në

Spanja pa surpriza në Botërorin Brazil 2014

Ashtu sic parashikohej numri 1 i stolit të iberikëve Vicente Del Bosque ka grumbulluar pothuajse të gjithë futbollistët që u shpallën kampionë bote në vitin 2010 me përjashtim të Alvaro

Ja skuadra e Anglisë për Botërorin e Brazilit

Roy Roy Hodgson sapo ka publikuar listën preliminare të skuadrës me të cilën do të garojë në Kupën e Botës në Brazil që zhvillohet këtë vit. Përzgjedhësi anglez, ashtu siç