Tag "boterori"

FIFA, Infantino këmbëngul për një Botëror me 40 skuadra

Gianni Infantino këmbëngul në idenë e tij për organizimin e një Botërori me 40 skuadra dhe në më shumë shtete. Presidenti i FIFA-s deklaroi se, këto dy tema do të

Botërori, në tetor 2016 Shqipëria pret Spanjën, në mars përballë Italisë

Zbulohet kalendari i ndeshjeve të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Dje është bërë tërheqja e shortit për Botërorin e radhës, ndërkohë që sot FIFA ka publikuar kalendarin

Botërori i Klubeve, Reali kërkon suksesin e rekordeve

Italiani deklaroi se me një sukses në këtë kompeticion, do të mbyllet një vit i paharrueshëm për Realin e Madritit. Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, u shpreh se po

Ja Botërori në një video të animuar (Video)

Richard Swarbrick ka realizuar një video të animuar me ngjarjet që karakterizuan Botërorin në Brazil. Afro në dy minuta janë përmbledhur ngjarjet më interesante të Botërorit të Brazilit në një

Përfundon Botërori për Di Marian

Angel Di Maria është përshëndetur me Botërorin e Brazilit, pas lëndimit që mori në sfidën kundër Belgjikës. Futbollisti argjentinas, Angel Di Maria, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë

Përfundon Botërori për Mustafin

Për Shkodran Mustafin, Kampionati botëror ‘Brazili 2014’ ka përfunduar para kohe pasi ka lënduar muskujt e kofshës së majtënë ndeshjen ndaj Algjerisë, raporton Kicker. Ky lëndim pritet ta lërë mbrojtësin

Brazil 2014, Italia e nis mbarë, fiton përballë Anglisë

Italia e nis mbarë Kampionatin Botëror duke fituar 2-1 përballë Anglisë. Skuadra e Cesare Prandelli triumfoi në një ndeshje të bukur dhe mjaft atraktive. Italia ka dominuar me mbajtjen e

Botërori 2014 i shtrenjtë për tifozët shqiptarë

Brazili pritet të presë dhjetra milionë tifozë nga e gjithë bota gjatë muajit të Botërorit. Gjithesesi, mes tyre shumë pak pritet të jenë shqiptarë. Largësia me vendin organizator është shkaku

Mund të anulohet Botërori në Katar

Vetëm pak ditë para startit të Botërorit Brazil 2014, në drejtim të FIFA-s shpërthejnë akuza të forta, që po e tronditin qeverinë botërore të futbollit. Britanikja “Sunday Times” tashmë zotëron

Blatter pranon: Botërori në Katar, një gabim

Sepp Blatter i ka shokuar të gjithë duke pranuar me fjalët që dolën nga goja e tij se zgjedhja e kandidaturës së Katarit për Botërorin e vitit 2022 ishte një

Rivaldo: Botërori në Brazil, një turp

Një prej futbollistëve më të mëdhenj brazilianë të dy dekadave të fundit, Rivaldo, mendon se pesë herë kampionët e botës nuk kanë ende infrastruktuën e duhur për të pritur turneun

Botërori 2018 me 40 skuadra

Michel Platini tashmë propozon që Botërori i futbollit të Rusisë 2018 të zhvillohet jo me 32, por me 40 kombëtare. “Futbolli është duke ndryshuar. Kemi 209 federata anëtare, përse duhet

Ronaldo: Brazili favorit për Botërorin, pastaj Spanja e Gjermania

Ronaldo nuk ka asnjë mëdyshje. Për të Brazili është favorit i padiskutueshëm për Botërorin e vitit të ardhshëm dhe ndërkohë nuk shqetësohet se do të humbasë rekordin e golave të

Botërori, Brazili “në telashe” me stadiumet

Botërori, Brazili “në telashe” me stadiumet Përgatitjet e Brazilit për Kupën e Botës 2014 kanë pësuar një goditje gjatë së mërkurës, pasi një gjykatë kërkoi pezullimin e menjëhershëm të punimeve

Brazil, protesta për Botërorin dhe transportin publik

Manifestime të shumta dhe protesta kundër rritjes së çmimit për transportin publik, po zhvillohen në San Paolo dhe në 10 qytete të tjera të Brazilit, ku dhjetëra-mijëra persona kanë zbritur

De Biasi – shqiponjat, drejt ëndrrës historike

Ish-trajneri i disa skuadrave në Itali tani drejton përfaqësuesen e Shqipërisë, që si kurrë më parë është shumë lart. “Motoja ime është e thjeshtë: “Ndiq me forcë ëndrrat dhe ato