Tag "boteror"

Ky është Kampionati Botëror i Mustaqeve (Foto)

Thuhet se mustaqet kanë një ndikim të madh në paraqitjen e një burri dhe për këtë arsye mustaqet nderohen duke pasur një konkur botëror të dedikuar vetëm për to. Burra

Thyhet rekordi, mbillen 3.2 milionë pemë në një orë

Një rekord i ri botëror është vendosur në Filipine, ku janë mbjellë 3.2 milionë pemë në një orë, pjesë e një programi kombëtar për pyllëzimin. Rekordin e vjetër e mbante

Rilindja me simbolet e Enverit. Shqipëria me flamurin me yll në botëror

Federata Shqiptare e Qitjes merr pjesë për herë të parë në histori në një kampionat botërori në disiplinën e qitjes me pjatel. Presidenti i Federatës Shqiptare, Stefan Rrufa, konfirmoi përfaqësimin

Senatorët e SHBA-së: Hiqjani Botërorin Rusisë

Boterori i Futbollit ne Rusi eshte parashikuar te mbahet ne vitin 2018. Kjo eshte hera e pare qe Rusia pritet te organizoje kete event kaq te rendishem sportiv. E megjithate,

Vokrri: Për pjesëmarrjen në botëror nuk vendos UEFA por FIFA

Pas njoftimi se UEFA ka vendosur për pjesëmarrjen e 52 shteteve, anëtare të saj, në eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018” dhe mos përmendjen e Kosovës në këtë listë, ka ardhur

Reportazh në gazetën polake: Shqipëria, kryeqyteti botëror i tolerancës fetare

Jehona e shfaqjes dhe e mesazhit që përçuan përfaqësuesit shqiptarë të katër besimeve fetare, gjatë homazheve në Paris i është kushtuar një reportazh i gjatë në gazetën polake “natemat.pl”. Gazetari

Kampioni botëror Schumacher drejt përmirësimit

Lajme të mira vijnë mbi gjendjen shëndetësore të legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Bëhet me dije se gjermani 7 herë kampion bote është duke u përmirsuar. Kështu ka njoftuar

Ja si dukeshin në moshën 23 vjeçare liderët botëror (Foto)

Kështu dukeshin liderët botërorë në moshën 23 vjeçare.

Presidenti Obama takon udhëheqësit e Amerikës Qendrore

Presidenti Barak Obama i tha udhëheqësve të Amerikës Qendrore se ata ndajnë përgjegjësinë me Shtetet e Bashkuara për të trajtuar çështjen e fluksit të fëmijëve imigrantë në kufirin me Shtetet

Fansat më të mëdhenj të Shakirës

Fansat më të mëdhenj të Shakirës Shakira performoi në ceremoninë mbyllëse të Finales së Botërorit “Brazil 2014”. Ajo këndoi këngën (Dare la la la). Këngëtarja kolumbiane solli shumë energji së

Gjermania, Kampione e Botës

Gjermanët në dëlirë, kampionë të botës për herë të katërt në historinë e tyre. Botërori “Brazili 2014” është mbyllur me një finale të jashtëzakonshme mes Gjermanisë dhe Argjentinës, por në

11 arsye pse Gjermania fiton kupën në “Marakana”

Gjermani-Argjentinë është finalja e 20-të në historinë e Botëroreve. Për skuadrën e Lëvit është finalja e tetë (1954, 1966, 1974, 1982, 1986, 1990, 2002, 2014) dhe ka shumë arsye për

Nuk ka pushime për Van Gaal

Ëndrra e Louis van Gaal për të fituar Kupën e Botës me Holandën tashmë është shuar, por kombëtarja e drejtuar nga ai ende nuk i ka mbyllur impenjimet në këtë

Neymar: Messi e meriton ta fitojë Kampionatin botëror

Neymar do të jetë fans i Argjentinës, me 13 korrik, e cila do të luaj në finale të Kampionatit botëror me Gjermaninë . Edhe pse Brazili dhe Argjentina njihen si

Shtypi botëror i thur lavde Gjermanisë, poshtëron Brazilin

Një fitore historike ajo e Gjermanisë ndaj Brazilit dhe këtë herë nuk po abuzojmë me termin. Rezultati 7-1 me të cilin pancerat siguruan finalen e Botërorit 2014 do të ketë

Tronditet Brazili, përfundon Botërori për Neymar

Brazili arriti të kualifikohet mbrëmjes e së premtes për në gjysmëfinale të Botërorit, pasi mundi 2-1 Kolumbinë, por në fund të ndeshjes Scolari dhe miliona tifozë të kësaj kombëtareje u

David Luiz, lojtari më i mirë i Botërorit

Ndeshja çerekfinale Brazil-Kolumbi do të jetë një duel mes dy lojtarëve më të mirë të Botërorit deri tani sipas FIFA-s. Bëhet fjalë për David Luiz dhe James Rodriguez. Sipas një

Blerim Destani tifo për futbollistët shqiptarë në Botëror

Aktori shqiptar Blerim Destani ka qenë i pranishëm gjatë ndeshjes së botërorit Brazil 2014, Argjentinë-Zvicër. Nga fotoja e publikuar duket se Destani nuk ka bërë tifo as për Argjentinën as

Fati i penalltive ishte me Kosta Rikan

Kosta Rika dhe Greqia janë dy kombëtaret e radhës të cilat do të përcaktojnë fituesin me anë të shtesave. Ishin penalltitë ato që përcaktuan fatin e kësaj sfide ku më

FIFA lë Messi-n jashtë 10 më të mirëve

Pas përfundimit të fazës së grupeve në “Brazil 2014”, e cila ishte e mbushur me surpriza të shumta duke u eliminuar Spanja, Itali e Anglia, tani një tjetër surprizë vjen

Ronaldo: Në shtëpi me kokën lart

Filloi me vonesë Botërori për Cristiano Ronaldon. Në takimin e parë të grupit nuk mundi të bënte asgjë përballë panzerave gjermanë. Filloi me vonesë Botërori për Cristiano Ronaldon. Në takimin

Botërori 2014, Loew : Gjermania luan vetëm për fitore

Sot në orën 18 : 00 në stadiumin e Recifes do të zbresin në fushë Gjermania dhe SH.B.A. Një barazim do ti shkonte përshtat të dyja skuadrave por tekniku i

Mondragon, gjyshi i Botërorëve

Portieri kolumbian Faryd Mondragon festoi me lot në sy rekordin si lojtari më i vjetër që ka luajtur në një Botëror. “Nuk është një rekord për mua, por për një

Ja pse Januzaj nuk po luan me Belgjikën

Një gazetar belg ka zbuluar arsyen pse Adnan Januzaj nuk po inkuadrohet nga përzgjedhësi i Belgjikës, Marc Wilmots. Kristof Terreur thotë se e ka zbuluar arsyen pse Adnan Januzaj nuk

Botërori 2014, Edhe Anglia jashtë Botërorit, shkëlqen Suarez me dy gola

Duket se ky Botëror nuk është shumë fatsjellës për ekipet e mëdha. Pas eleminimit të Spanjës mbrëmjen e djeshme, sot ishte radha e atyre që kanë shpikur futbollin. Anglia i

Maradona: Kjo Argjentinë s’mund ta fitojë Botërorin

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona mendon se Argjentina nuk është skuadër që mund ta fitojë Kupën e Botës ‘Brazili 2014’ që po mbahet në Brazil. Ish trajneri i

Ndeshjet e sotme në Kupën e Botës

Në Kampionatin Botëror të Futbollit, sot përballen Anglia dhe Uruguaji. Të dyja ekipet kanë humbur ndeshjet e para dhe humbja tjetër do t’i përfundonte ëndrrat e tyre në këtë turne.

Spanja largohet kokëulur nga “Brazil 2014”

Përfundon në “Brazil 2014” cikli spanjoll, mbyllet këtu tika-taka e famshme që i mbajti iberikët për 6 vjet në fronin e mbretit të futbollit botëror. Ish kampionët e botës të

Brazil 2014, Rusia dhe Koreja e Jugut ndajnë nga 1 pikë

Rusia dhe Koreja e Jugut kanë ndarë nga një pikë në grupin G, pas barazimit të mbrëmjes së sotme, 1-1 në takimin e vlefshëm për grupin H në kampionatin botëror

Ndeshjet e sotme në Kupën e Botës

Ndeshjet e sotme në Kampionatin Botëror të Futbollit nisin me përballjen midis Belgjikës dhe Algjerisë, në orën 18:00. Në orën 21:00 do të përballen Brazili, i cili ka fituar lojën