Tag "bostonit"

Tsarnaev kërkon falje për bombat në Maratonën e Bostonit

Dzhokhar Tsarnaev, i dënuar me vdekje për vendosjen e bombave në Maratonën e Bostonit në prill të vitit 2013, i ka kërkuar falje familjeve të viktimave dhe të mbijetuarve të

Përfundon maratona e Bostonit, amerikani dhe keniania fitues

Atleti amerikan Meb Keflezigiu për meshkujt dhe atletja keniane Rita Jeptoo për femra, janë dy fituesit e maratonës të mbajtur sot në Boston.Kjo është hera e parë në tre dekadat

Beyonce ngushëllon të mbijetuarat e Bostonit

“Jemi bashkë”, këto janë fjalët ngushelluese të këngëtares Beyonce Knowles kundrejt të mbijetuarve të Bostonit. Pas mbylljes së turit të saj të koncerteve te quajtur “Mrs Carter Show World Tour”,

“Rusia e paimplikuar në sulmet e Bostonit”

“Rusia nuk duhet të fajësohet për sulmet në maratonën e Bostonit, sepse edhe ajo është viktimë e terrorizmit ndërkombëtar”, – tha Presidenti rus Vladimir Putin. Në komentin e tij të