Tag "bosnjes"

Kroacia e shqetësuar me qasjen ruse ndaj Bosnjës

Ministrja e Jashtme e Kroacisë, Vesna Pusic, ka thënë se qëndrimi i Rusisë ndaj Bosnjës, është çështje shqetësuese, sidomos për vendet e Ballkanit. Piknik tha se qëndrimi i Rusisë, gjatë

Libi: Tre shtetas të Maqedonisë, Bosnjës dhe Italisë janë rrëmbyer

Një zyrtar i Libisë ka thënë se tre evropianë, që punonin për një kompani ndërtimore italiane, me gjasë janë rrëmbyer në Libi. Ky zyrtar i paemëruar i ka thënë sot

15 vjet burgim për krime në luftën e Bosnjes

Një gjykatë e Sarajevës ka dënuar një serb të Bosnjes me 15 vjet burgim për pjesëmarrje në vrasjen dhe torturimin e civilëve në 1992. Branko Vlaco u shpall fajtor për

Ekipi i Bosnjës për Botëror

Safer Susic, selektori i Bosnje e Hercegovinës, e ka publikuar listën prej 23 lojtarëve të ftuar për Kampionatin botëror Edhe Bosnja e Hercegovina e ka publikuar listën prej 23 lojtarëve

Pranvera e Bosnjes po afron në Tiranë

Prestigjozja britanike, “The economist” paralajmëroi dy muaj më parë protestat masive do të përfshinin Bosnje Hercegovinën në 2014-ën. Bosnja kategorizohej tek niveli me “risk shumë të lartë” të destabilizimit dhe