Tag "bosi"

Djali i bosit të mafias siçiliane plagos shqiptarin për një kg marijuanë

Një 27-vjeçar shqiptar në Itali ka mbetur i plagosur pas një atentati. Ngjarja ka ndodhur në 28 qershor kur i riu shqiptar u plagos me plumb në mushkri në Muggio.

Itali, bosi i mafias varroset si “Mbret”, alarmohet politika

Një karrocë Rolls-Royce e dekoruar sende të vjetra orientale, me në sfond muzikën e filmit të famshëm “Kumbari”, dhe me petale që u hodhën nga një helikopter. Kështu familja zgjodhi

Bosi i drogës së Xibrakës u ndalua në Kapshticë, u la i lirë me urdhër nga lart

Ne  nje deklarate per mediat, Alban Zeneli I Partise Demokratike eshte shprehur se jane zbuluar fakte tronditëse rreth përfshirjes së zyrtarëve të lartë të policisë dhe qeverisë në fabrikën e

Ish-bosi i VEFA-s Vehbi Alimuça nën akuzë për pastrim parash

Prokuroria e Tiranes e akuzon ish bosin e VEFA-s Vehbi Alimuca se bashku me te birin, Artan Alimuca per pastrim parash. Alimuca dhe djali i tij rezultojne, sipas organit te

Bosi i “Virgin” vë në dyshim projektin e turizimit hapësinor

Sipërmarrësi miliarder, Riçard Brenson, deklaroi se do të kërkonte me ngulm të merrrte vesh se çfarë shkaktoi shpërthimin e anijes së tij kozmike në aksidentin që i mori jetën një

Bosi i drogës Gëzim Çela u njoftua nga Tahiri

Gëzim Çela, i njohur ndryshe si “baron i drogës” nuk ka mundur të arrestohet tre ditë më parë pasi ai është njoftuar nga eksponentë të lartë të krimit pranë Tahirit.

Inzaghi: Jam krenar që jam trajner i Milanit

Trajneri i ri i Milanit, Filippo Inzaghi, thotë se ai ndihet i nderuar dhe shumë krenar me rolin e ri që i është besuar. 40 vjeçari u konfirmua si bosi

Zvicra i bllokon 155 milionë euro shqiptarit, “bosi i bosëve të floririt”

Prokuroria italiane i ka kërkuar autoriteteve zvicerane që të nisin hetimet ndaj një shqiptari-zviceran, të quajtur Petrit Kamata, i cili akuzohet për trafik ari dhe argjendi. Autoritetet kanë kërkuar të

Arrestohet bosi meksikan i drogës “El Chapo” Guzman

Udhëheqësi famëkeq i kartelit më të fuqishëm meksikan të drogës, Joaquin “El Chapo” Guzman është arrestuar të shtunën. Sipas agjencisë franceze të lajmeve AFP, Guzman është kapur nga marinsat meksikanë

Krimet e Rënda lenë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për bosin e gazit, Ilir Karçini

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin e gazit Ilir Karçini, i cili akuzohet se është porositës për vrasjen e

Holandë, arrestohet bosi meksikan i drogës

Një meksikan, i dyshuar të jetë një nga krerët më të fuqishëm të karteleve të drogës “Sinaloa”, u arrestua në Holandë me kërkesën e amerikanëve, kanë deklaruar dje autoritetet e

Bosnje: Dënohet me 40 vjet bosi i bandës kriminale

Një burrë i akuzuar për udhëheqjen e një bande kriminale në Bosnje dhe Herzegovinë, është dënuar me 40 vjet heqje lirie për vrasje dhe vjedhje. Vendimi u shpall të enjten

Britania, ofertë bosit të drogës: 200 mln paund për lirinë

Një ish-bos i drogës mund të lihet i lirë menjëherë, nëse ai do t’i paguajë Britanisë shumën e 200 milionë stërlinave. Kjo është oferta e pabesueshme që iu bë nga

Meksikë, arrestohet bosi famëkeq i drogës

Arrestimi i një prej bosëve më famëkeq dhe më brutalë të karteleve të drogës së Meksikës po konsiderohet si një fitore e madhe për Presidentin e vendit latino-amerikan Enrique Pena

Ekzaminimi, Berezovsky është varur

Bosi më i madh i Rusisë, Boris Berezovsky, i cili u gjend i vdekur në shtëpinë e tij ditën e shtunë, nga një ekzaminim zbulohet së është varur. Ekzaminimi nuk