Tag "bosh"

Qeveria braktis Kuvendin, të gjithë në Francë për Kombëtaren

Pasi kryeministri Edi Rama e tha publikisht se do të braktiste Kuvendin sepse do të ishte në Francë për të ndjekur futbollin, veprimin e tij e ndoqën edhe shumë ministra

Do të befasoheni me efektin e hudhrës në stomakun bosh

Arsyeja përse është shumë efikas kur e hani esëll është që atëherë bakteret më së shumti i ekspozohen hudhrës, kështu që nuk mund të mbrohen lehtë nga veprimi i saj.

Denoncon deputetja e PD: Gjeni çfarë mungon

Deputeteja e Partisë Demokratike Arbjola Halimi, përmes dy fotove të postuara në rrjetin e saj social ka treguar situatën e Kuvendit para pak minutave. “Drejtpërdrejtë nga Kuvendi i Shqipërisë. Gjeni

Vizita e John Kerry-t, ja si e pret Tirana bosh (Foto)

Tirana është zgjuar fare e qetë dhe në rrugët e saj janë të pkata lëvizje këmbësorësh që mund të shikosh. Kjo pasi sot në Tiranë vjen Sekretari amerikan i Shtetit,

Sa e rrezikshme është pirja e duhanit dhe kafes me stomakun bosh

Si kafja ashtu edhe duhani veprojnë si stimulues, të cilët njeriut shumë shpejt ia rregullojnë disponimin dhe e bëjnë atë të kthjellet dhe të jetë i gatshëm për aksionin ditor.

“Ja ku eshte katandisur parlamenti!”

Nga Sali Berisha Bojkot total nga qeveria Rama dhe ministrat e tij, kane tmerr nga aferat e tyre te pista korruptive qe opozita denoncon ne parlament. Pervec braktisjes se parlamentit

Emigrantët refuzojnë të votojnë, autobusët kthehen bosh nga Selaniku

Në Korçë deri më tani është shënuar një shifër e ulër e pjesmarrjes së votuesve. ABC News raporton se ka dështuar edhe përpjekja për të sjellë emigrantët që të votojnë.

Farmacistët e arrestuar boshatisin llogaritë bankare para arrestimit

Llogarit bankare të të arrestuarve për skandalin e ilaçeve të rimbursueshme jane bosh. Farmacisti Hysni Roçi, pronari i 4 farmacive fiktive që dyshohet se është personi që ka përfituar direct

Vendimet më të mira merren me barkun bosh

Një studim i ri sugjeron se vendimet më të mira merren me stomakun bosh. Nëse deri më sot kishit menduar se kur bëhet fjalë për të marrë një vendim të

Mesila Doda: Opozita ti rikthehet punimeve në Kuvend, karriget bosh nuk flasin

Deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda, nga qyteti i Elbasanit ka lëshuar një mesazh të qartë për opozitën, duke i bërë thirrje që të jetë pjesë e punimeve në Kuvend.

“Guardian” zbulon “skandalin” e shtëpive bosh në Evropë, janë 11 mln

Ka më shumë se 11 milionë shtëpi bosh në të gjithë Evropën. Përllogaritja është bërë britanikja “Guardian”, në bazë të të dhënave zyrtare. Sipas gazetës ky është një skandal i

Qeveria e Kosovës: Raporti i “Fredom House”, bosh

Qeveria e Kosovës e konsideron si të pasaktë dhe tendencioz raportin e fundit të publikuar nga “Freedom House”, e cila e rendit Kosovën me vendet që kanë sisteme me regjim