Tag "borxhin"

Nuk u kthen borxhin, dy persona kanosin djalin e një biznesmeni nafte

Djali i një biznesmeni nafte, Andi Iljas Fisheku është kërcënuar me jetë nga dy persona të shpallur në kërkim, pasi sipas tij u kishte borxh 1 mijë euro. Ngjarja ka

Deklaratat e PD për borxhin, reagon Ministria e Financave: Produkt i juaj

Pas deklaratave të Partisë Demokratike për borxhin ka reaguar edhe Ministria e Financave. Në një deklaratë për mediat, Ministria e Financave sqaron se situata me nivelin e lartë të borxhit

Presidenti gjerman i njeh Greqisë borxhin e luftës: Detyrim historik

Në një intervistë që u publikua sot në të përditshmen gjermane Suddeutsche Zeitung, Presidenti gjerman, Joachim Gauck, u shpreh se i kuptonte thirrjet e Athinës për kompesim. Ai tha se

Messi “shlyen borxhin” me fëmijën që injoroi (VIDEO)

Lionel Messi ka gjetur dhe ka takuar fëmijën që kishte “harruar” ta përshëndeste para ndeshjes Argjentine-Bosnje Hercegovina. Ylli i Barcelonës ishte kritikuar për veprimin e tij dhe duket se kjo

Majko: Ka ardhur koha që t’i kthejmë borxhin e Kukësit

Pandeli Majko, ish-kryeministër i Shqipërisë në ditën e eksodit kosovar shprehet se, sot është koha t’i kthehet borxhi Kukësit. “Ka ardhur koha që të kthejmë borxhin e Kukësit. Kukësi ka

Durrës, nuk i ktheu borxhin, 35-vjeçari rreh motrën

Një borxh i pashlyer prej kohësh është bërë shkak për lindjen e një konflikti familjar që ka degjeneruar deri në dhunë fizike. Një 45-vjeçare me inicialet F.D. nga Durrësi i

Nuk shlyen borxhin, merret peng për 15 minuta

Një qytetar është marrë peng për disa minuta mbrëmjen e sotme në zonën e ‘Insititutit’. Shkak për ngjarjen dyshohet të ketë qenë një borxh i pa shlyer i personit të