Tag "borxhet"

Veprimi mbreslënës i lojtarit serb. Paguan borxhet e fshatit të tij

Lojtari serb i Chelsea, është kthyer në një hero në fshatin e tij të lindjes duke shlyer borxhet e të gjithë banorëve. Nemtja Matic është rritur në fshatin e Vrelos

Serbia nuk shlyen dot borxhet, Putin i redukton furnizimin me gaz

Presidenti rus, Vladimir Putin vendos të reduktojë gazin për Serbinë pas refuzimit të kryeministrit Vuçiç për të shlyer një borxh prej 200 milionë dollarësh. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta

Ukraina nis t’i paguaj borxhet Rusisë, Gazprom: Afat deri më 2 qershor

Komisioneri për energji i Bashkimit Evropian, Guenther Oettinger, ka thënë se Ukraina i ka paguar Rusisë një pjesë të borxhit për gazin dhe ka njoftuar se do të ketë një

Beqaj: Do shlyejmë 40 milionë dollarë borxhe të prapambetura

Sipas ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj sistemi shëndetësor publik ka sot të trashëguar afërsisht 40 milionë dollarë borxhe kompanive farmaceutike dhe jo vetëm, të cilat, parashikohet të likuidohen duke nisur

Auditi për borxhet ndaj biznesit, miratohet kontrata me “Deloitte”

Projektligji për auditin e huaj të borxheve ndaj biznesit, që do të kryhet nga kompania “Deloitte” u miratua sot në Kuvend me 84 votat e mazhorancës. Opozita bojkotoi seancën, në

Vetëvaret për shkak të borxheve

Një 37-vjeçar gjendet i vetëvarur në pyllin e Semanit në Fier. Viktima mësohet të jetë Pilo Çorape 37 vjeç. Nga hetimet paraprake mësohet se viktima para aktit ekstrem kishte telefonuar

Borxhet, rrezikohet sektori i shërbimeve

Në një konferencë për shtyp kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Nikolin Jaka, ka denoncuar borxhet prej 200 milionë eurosh, që ekzekutivi i ka ndërtuesve të veprave

BE: Borxhet në Spanjë e Slloveni, kërcënuese

BE-ja paralajmëron se borxhet e mëdha qeveritare dhe të sektorit privat të akumuluara në Spanjë dhe Slloveni përbëjnë kërcënime të reja ndaj ekonomisë së kontinetit. Komisioni Evropian bëri një vlerësim