Tag "borxhe"

Mali me borxhe i Donald Trumpit

Firmat e Donald Trumpit kanё shumё mё tepёr borxhe nga sa ishte pranuar deri tani. Eshtё imazhi qё ai ka krijuar pёr veten si njё sipёrmarrёs i suksesshёm vetёm njё

Vrasja në Dajt, biznesmeni u ekzekutua dhe u gropos për borxhet

Tre muaj pas vrasjes së biznesmenit të ndërtimit Vasil Biba, policia zbuloi autorin e ngjarjes dhe shpalljen e tij në kërkim. Vasil Biba, biznesmen ndërtimi, u gjet i vrarë me

Pista e policisë: Dyshohet se Shpëtim Shala u vra për borxhe të pashlyera

Policia ka zbardhur detaje të reja një ditë pas ekzekutimit të biznesmenit Shpëtim Shala në Durrës. Sipas të dhënave, policia po heton edhe në një pistë tjetër hetimore, përvec trafikut

Igli Totozani i mbytur në borxhe dhe kredi, në llogari bankare vetëm 1200 lekë

Avokati i Popullit, Igli Totozani, duket se po përballet me vështirësi të mëdha ekonomike, të paktën kështu ka thënë ai ën deklarimin e pasurisë së tij. Sipas deklarimit të Totozanit,

Kanye West është zhytur në borxhe

Reperi amerikan, Kanye West, duket se po gjendet në vështirësi financiare. Përmes Twitter-it të tij, ai ka treguar se ka nje borxh prej 53 milionë dollarësh, ndërsa ka festuar publikimin

Bashkia e Pukës në kolaps financiar, Gjonaj: E gjeta me 600 mln lekë borxhe

Bashkia e Pukës ndodhet në kolaps të plote financiar dhe veprimet e vetme që mund të kryej janë pagat e punonjësve dhe asgjë më shumë. Shkak janë bërë sekuestrot e

Vetëvrasja e efektivit, dyshohet për borxhet e kumarit

Ilir Nano, efektivi i Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Beratit që i dha fund jetës dy ditë më parë me armën e shërbimit, ishte baba i dy fëmijëve. Borxhet

Bizneset shqiptare të mbytura në borxhe. Ja raporti

Të marra nga miqtë, në tregun informal, tek ortakët, ndaj të tretëve, furnitorëve apo në banka, bizneset e mëdha shqiptare rezultojnë të zhytura në borxhe (detyrime), ndërsa kanë nivele minimale

Albpetrol zhytet në borxhe, 6 kërkesa për sekuestro në QKR gjatë 2015

Të paktën 6 kërkesa për sekuestro janë paraqitur në Qendërn Kombëtare të Regjistrimit ndaj kompanisë Albpetrol vetëm për vitin 2015. Kompania shtetërore e nxjerrjes së naftës, Albpetrol gjendet në vështirësi

Merkel: Ballkanin nuk e pengojnë borxhet për Integrimin

Kancelarja Merkel e cila vizitoi një ditë më parë Shqipërinë dhe me pas Serbinë, viziton sot Bosnjen. Gjatë qëndrimit në të dyja vendet, Merkel tha se aspiratat e Ballkanit për

Carrefour e zhytur në borxhe, sekuestrohen asetet

Njëra prej kompanive më të mëdha të rrjetit të supermarketeve në vend Carrefour është drejt falimentimit. Asetet e kësaj kompanie janë vënë nën sekuestro nga përmbarimi për shkak të borxheve

Qeveria e Kosovës u fal borxhet qytetarëve

Qeveria e Kosovës u ka bërë një dhuratë të bukur qytetarëve të saj. Ka vendosur tu falë borxhet për një vit. Ata që kanë pasur borxhe për energji elektrike, tatim

Një shembull nga Kroacia, u fshihen borxhet qytetarëve të varfër

Ata e quajnë “Fillim i ri”, këtu te ne u quajt “Rilindje”. Ata vërtetë po e fillojnë nga e para, në rilindëm ndryshme, me burgje, masa ekstreme, prishje e shembje

Zmbrapset Cipras: Greqia do të paguajë borxhet

Pas përballjes së parë të ashpër me qendrimin e krerëve të eurozonës, kryeministri grek Aleksis Cipras ka bërë një hap prapa. Në një deklaratë për mediat Cipras ka thënë se

MF shlyen deri në fund të dhjetorit 400 mln $ borxhe ndaj biznesit

E tha edhe Kryeministri Edi Rama, e përforcoi edhe Ministria e Financave: do të shlyejnë deri në fund të dhjetorit 400 milionë dollarë detyrime të prapambetura ndaj biznesit. Deri tani

KESH nis shlyerjen e borxheve, paguan 11 milion dollarë kompanitë private

Koorporata Energjitike Shqiptare ka nisur të shlyejë borxhin që kjo kompani ka ndaj prodhuesve privat të energjisë elektrike. Sipas një njoftimi për shtyp KESH ka arritur të likuidojë rreth 11

Qeveria u ka borxhe policëve, Avokati i Popullit: Shlyeni borxhet

Qeveria e vendit u ka afro 20 milion lek të reja borxh efektivave të policisë si pasojë e mospagesës së orëve shtesë. Për këtë arsye, Avokati i Popullit i ka

29% e familjeve shqiptare, me borxhe

29% e familjeve shqiptare kanë të paktën një borxh për të paguar, ndërkohë që aftësitë e tyre paguese janë përkeqësuar gjatë gjashtë muajve të parë të vitit. Të dhënat janë

Dafina Zeqirit i bllokohet videoklipi për borxhe

Këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri është përballur me një incident vetëm pak ditë pas publikimit të videoklipit më të ri. Nuk ka kaluar as një javë nga publikimi i

Tenderat publikë, kush ka borxhe te CEZ përjashtohet

Asnjë kompani private nuk do të mund të marrë pjesë në tenderat publikë pa paraqitur një vërtetim që ka shlyer faturat e energjisë. Vendimi ku vendoset rregulli i ri është

Raporti/ 1 në 3 shqiptarë me borxhe

Jo pak, po afro 1 e treta e familjeve shqiptare kanë për të paguar një borxh, i cili mund të jetë një kredi banke ose hua që qytetarët marrin mes

Vetëvritet biznesmeni në Tiranë, shkak borxhet

Një biznesmen është gjetur i pajetënë apartamentin e tij pranë Prokurorisë së Tiranës. Mësohet se viktima është Lulzim Saliasi 42 vjeç, i cili është gjetur i vdekur. Nga të dhënat

350 milion dollarë fatura e prapambetur e bizneseve

Qeveria shqiptare do të shlyejë brenda tre muajve të ardhshëm rreth 350 milionë dollarë fatura të prapambetura ndaj bizneseve, dhe shpreson për inkurajimin e rritjes ekonomike. Deklarata ka ardhur nga

Rritet buxheti i Presidencës, PS: E turpshme që ka borxhe të pashlyera

Pas letër ankesë në Parlamentin e Shqipërisë, por dhe ngritjes se problemit në komisionin e ligjeve, Ministria e Financës ka vendosur ti shtojë buxhetit të Presidencës 20 milion lekë. Përfaqësuesit

Alarm bilancesh, Seria A e mbytur në borxhe

Seria A është në rënien e lirë përsa i takon aspektit financiar. Pavarësisht shtrëngimit të shpenzimeve dhe investimit në sektorët e të rinjve, divizioni më i lartë në Itali e

Vetëvaret babai i tre fëmijëve

Babai i tre fëmijëve i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në pemë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bërzhitë, në periferi të kryeqytetit, ku Tomor Xake i ka