Tag "Borussia"

Garë e nxehtë për Reusin

Liverpool, Manchester United, Bayern Munich dhe Real Madrid do të ballafaqohen me një garë të nxehtë mes vete për transferimin e yllit të Borussia Dortmundit, Marco Reus. Gjiganti bavarez vazhdon

Dortmund skuadra me të ardhura rekord

Borussia Dortmund do të shpallë të enjten bilancin e saj vjetor ekonomik, në të cilin “Bild” paralajmëroi se do të publikohen fitime rekord në historinë e klubit, për sezonin 2012-13.

Klop: Po bëjmë historinë me djem të rinj

Në fillim të këtij edicioni të Ligës së Kampioneve, askush nuk mund ta parashikonte se Borusia e Dortmundit do të arrinte në finale. Kampionët e Gjermanisë janë një ekip me