Tag "boronicat"

Boronicat përmirësojnë shikimin

Boronicat janë fruta të cilat kanë një sërë efektesh të shëndetshe në organizmin tonë. Ato janë të njohura për rolin që kanë në shëndetin e zemrës, kujtesës dhe për tretje

Boronicat janë një ilaç i përkryer për ngadalësimin e plakjes

Boronicat e sidomos gjethja e tyre është një ilaç i përkryer për shëndetin tonë, ndërsa të mirat e saj janë të pafundme. Ashtu si nga gjethet e saj me të

A dëshironi të keni kujtesë të mprehtë? Provoni boronicat

Sipas neuroshkencëtarit nga Tufts University, James Joseph, kur është fjala për mbrojtje të trurit nuk ka asgjë që mund ta bëjë më mirë efektin se boronica. Sipas studimeve të bëra

Boronicat dhe luleshtrydhet shmangin krizat kardiake

Konsumimi tre herë në javë i boronicave dhe luleshtrydhe do ju ndihmojë të shmangni rreziqet e krizave kardiake. Sipas një studimi anglo-amerikan të konsumoni këto dy produkte do t’ju ndihmojnë