Tag "bores"

Francë, 6 të vdekur nga rrëshqitjet masive të borës

Trupat e katër burrave dhe dy grave, që i përkisnin moshës nga 50 deri në 70 vjeç, u gjetën sot të pajetë në luginën Queyras, në Alpet e Francës. Personat

Jozefina, mes borës dhe magjisë së maleve

Ish-kryetarja e Parlamentit dhe nënkryetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli po i shijon pushimet e dimrit mes bardhësisë së borës në Razëm të Shkodrës. Fotot janë postuar nga vetë deputetja

Stuhitë e borës, gjendje e jashtëzakonshme në New York

Stuhite e fuqishme te debores kane perfshire Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Tetë shtetas kanë humbur jetën, 6 prej tyre në rajonin Buffalo te Nju Jorkut. Guvernatori, Andrew Cuomo, ka

Përmet, reshjet e dendura të borës bllokojnë në mal 5 barinj

Prej tre ditësh, 5 barinj në fshatin Çarshovë të Përmetit janë bllokuar për shkak të reshjeve të dendura të borës. Mësohet se së bashku me barinjtë, të bllokuara kanë ngelur

Rikthehen reshjet e borës në Korçë

Rikthehen reshjet e borës në Korçë, të cilat kanë shkuar në lartësinë 1 300 metra. Reshjet kanë përfshirë dhe pikën turistike të Dardhës, ku thellësia e borës deri më tani

Gjashtë të vdekur nga orteku i borës në Everest

Zyrtarët në Nepal thonë se gjashtë udhërrëfyes lokalë kanë vdekur, pasi një ortek ka përfshirë rrugën që përdoret për të ngjitur majen më të lartë në botë. Krishna Lamsal, nga