Tag "bore"

10 centimetra borë në Kukës dhe Pukë. Ja pamjet

Ulja e temperaturave mbrëmjen e kaluar ka bërë që në disa zona të veriut të vendit të nisin reshjet e borës. E para që është zgjuar nga bardhësia e saj

E pabesueshme! Borë në Librazhd, ulen ndjeshëm temperaturat

Rikthehen reshjet e dëborës në qarkun e Elbasanit. Prishja e motit dhe ulja e temperaturave, është shoqëruar me rikthimin e reshjeve të dëborës në zonat malore të Librazhdit. Fotot e

Nesër Dita e Verës, por në verilindje dhe juglindje kanë nisur reshjet e dëborës

Reshjet e dëborës janë rikthyer në verilindje dhe juglindje të vendit, ndërsa temperaturat shënuan ulje thuajse në të gjithë vendin gjatë kësaj fundjave, si pasojë e masave ajrore të ftohta

Mos u çuditni, nesër do të bjerë borë! Ja parashikimi i motit

Gëzojeni këtë ditë të ngrohtë sepse nesër duket se moti do të prishet sërish dhe do të rikthehen temperaturat e ulëta. Të paktën kështu thuhet në parashikimin e motit që

Nisin reshjet e dëborës, ja qytetet që zbardhen dhe rrugët që bllokohen

Rikthimi i reshjeve të borës në Shqipëri, ka sjellë edhe problemet e para. Disa zona janë bllokuar sërish, e disa të tjera nuk lëvizet për shkak të akullit e ngricave.

Javën tjetër rikthehet sërish bora….Ja qytetet që do të zbardhen sërish

Pas reshjeve të shiut në fundjavë, javën e ardhshme sinoptikanët lajmërojnë se do të rikthehet dimri dhe dëbora deri ditën e enjte. Reshjet do përfshijne veriun dhe jugun e vendit.

Zbardhet Tirana, ja pamjet e mrekullueshme nga kryeqyteti dje dhe sot (Foto)

Duhet ta pranojme! Bora na dha nje kenaqesi te madhe. Dolen te gjithe neper lagjet e tyre, te vegjel e te medhenj. Luajten me topa bore dhe qeshen pa fund.

Nesër ndryshojnë temperaturat. Ja çfarë parashikohet

I ftohti siberian që ka prekur vendin tonë këto ditë, duket se do të vazhdojë edhe sot, ndërkohë që java e ardhshme pritet të nisë me rritje temperaturash. Sipas Meteorologes

Parashikimi i motit për ditën e sotme. Ja kur do të bjerë borë në Tiranë

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore duke gjeneruar reshje dëbore. Parashikohet që

Dibra bllokohet nga dëbora, dhjetëra makina të ngecin në rrugë

Reshjet e dëborës kanë bllokuar të gjithë zonën e Dibrës, duke shkaktuar edhe të bllokuar në rrugë. Siç bëhet e ditur për shkak të reshjeve të dëborës dhe temperaturave në

Bora arrin 10 cm në Kukës, përkeqësohet situata. Bashkia mbledh shtabin e emergjencave

Pas reshjeve të para të dëborës për këtë vit të cilat kanë nisur mbreme, aksi rrugor Kukës-Kalimash paraqet probleme me qarkullimin e mjeteve. Mësohet se trashësia e dëborës në këtë

Nisin reshjet e para të borës në Shqipëri, ja në cilin qytet

Në Shqipëri kanë nisur reshjet e para të dëborës që parashikohet të vazhdojnë deri në fundjavë. Puka është qyteti ku kanë nisur reshjet, ndërsa Bashkia i ka bërë thirrje ARRSH-së

Festa në akull. Mot i thatë, temperaturat zbresin në -12 gradë

Muaji dhjetor është karakterizuar nga kushte atmosferike të qëndrueshme dhe me reshje të ulëta. Kjo ka bërë që prurjet në hidrocentralet e vendit të jenë në nivele të ulëta, gjë

Bie borë në shkretëtirën e Saharasë, çuditen banorët (foto)

Do të ishte vendi i fundit që do u shkonte ndërmend se mund të ketë reshje dëbore, edhe pse mund të duket si pabesueshme pas 37-vitesh një pjesë e asaj

Sinoptikanët: Ja kur do të largohet nga Shqipëria i ftohti siberian

Temperaturat do të vijojnë të bien nga dita në ditë, duke e bërë të dielën ndoshta ditën më të ftohtë të dhjetorit. Sipas sinoptikanëve kjo është pasojë e rrymave të

Acari po vjen sërish, temperaturat deri në -10 gradë

“Diell me dhëmbë” do të ketë gjatë gjithë javës, ndërsa acari do të mbizotërojë sërish. Dita e mërkurë do të sjellë ulje të temperaturave, që në disa zona do të

E rrallë dhe e tmerrshme! Shkretëtira në Arabinë Saudite mbulohet nga bora

Sigurisht që rënia e dëborës në shkretëtirën e Arabisë Saudite nuk ndodh çdo ditë dhe kjo ka qenë një nga ngjarjet më emocionuese për qytetarët në ditët e fundit, të

Nisin reshjet e borës në Veri, vështirësohet udhëtimi. Ja rrugët me probleme

Ashtu siç ishte parashikuar, dita e sotme po shoqërohet nga ulje të temperaturave, ndërsa në disa zona veriore ka pasur ngrica dhe reshje dëborë gjatë natës. Konkretisht në akset Pukë-Fushë

Bëhuni gati për të ftohtin siberian, temperaturat -8 gradë

I shijuat ditët me diell? Epo tani bëhuni gati për një të ftohtë të acartë. Nga dita e shtunë e në vazhdim do të fillojë rënia e temperaturave. I gjithë

Në këtë qytet bie dëbora e parë e nëntorit pas 54 viteve

Banorët e këtij qyteti po “shijojnë” dëborën e parë të nëntorit pas 54 viteve. Bëhet fjalë për qytetarët e kryeqytetit japonez janë zënë në befasi, pasi zakonisht temperaturat rreth kësaj

-4.6 gradë, Britania e Madhe mbulohet nga bora

Britania është mbuluar nga reshjet e para të dëborës për këtë dimër, ndërsa temperaturat kanë rënë nën zero. Temperaturat në disa qytete kanë rënë në -4.6 gradë celsius, ndërsa metereologët

Çmendet moti, dëborë në mes të gushtit në Ballkan

Tingëllon çuditshëm fakti për shumë njerëz që kanë zgjedhur detin në periudhën e gushtit për të mos ndjerë temperaturat e larta, por Sllovenia është përfshirë nga reshjet e dëborës. Mediat

“Çmendet moti”, në Llogara bie borë në mes të korrikut (Video)

Edhe pse data shënon 15 Korrik, moti ka befasuar këtë herë edhe në jug të Shqipërisë, ku janë parë reshje dëbore. Më konkretisht bëhet fjalë për në Llogara të Himarës,

Korça vesh qilimin e bardhë, zgjohet nën petkun e dëborës

Prej orëve të para të mëngjesit rajoni i Korçës është përfshirë nga moti i keq, shoqëruar me reshje intensive borë dhe ulje të temperaturave nën zero. Në Dardhë dhe Voskopojë

Moti i keq, rikthehen reshjet e borës në Kukës, probleme në qarkullim

Rinisja e reshjeve të dëborës pasditen e sotme në Kukës ka sjellë vështirësi në qarkullimin rrugor në segmentin Tuneli i Kalimashit- Fushë Dukagjin. Në pak minuta trashësia e dëborës arriti

Ja si të bësh para me borën, ideja e zgjuar për hotel (Foto)

Një amerikan ka vendosur ta shfrytëzojë borën e rënë ditët e fundit për të fituar ca para. Qytetari nga Brooklyn ka ndërtuar një shtëpi prej bore, si ato të eskimezëve,

8 të vdekur nga stuhia e borës në SHBA

Uashingtoni është paralizuar ndërsa Nju Jork ndodhet në alarmin e shkallës më të lartë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përjetojnë ditë të ftohta dhe plot dëborë në sajë të

Parashikuesit: Reshje dëbore në Shkodër e Elbasan, ndoshta dhe në Tiranë

Gjatë ditës së sotme dhe të dielës pritet të ketë reshje të shumta dëbore jo vetëm në zonat malore të vendit, por edhe në zonat fushore. Sipas Institutit Meteoalb, reshjet

Kujdes! I ftohti siberian godet Shqipërinë me 20 janar. Ulje ektreme të temperaturave

Sinomtikanët kanë parashikuar ditë të ftohta dhe të acarte për Shqipërinë në ditët në vijim. Sipas tyre, i gjithë vendi do të mbërthehet nga i ftohti siberian. Rrymat e ftohta

Këto janë të fshehtat e këngës së re të Era Istrefit

Është zbuluar misteri i fotos në dëborë të këngëtares kosovare Era Istrefi. Menaxheri i Erës ka konfirmuar se bëhet fjalë për klipin e ri të këngëtares bukuroshe, i cili do