Tag "bord"

Avioni bën ulje të detyruar, plagosen 16 persona në bord

Të paktën 16 persona që ishin në bordin e një avioni janë plagosur, pasi ai bëri një ulje të detyruar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aeroportin ‘Shannon’ në Irlandë.

Kinë, mbytet anija me 458 persona në bord, 15 të shpëtuar

Një anije me 458 persona në bord është fundosur mbrëmjen e djeshme pas një stuhie të fuqishme. Qindra persona janë shpallur të humbur dhe vetëm 15 kanë mundur të shpëtohen

Kodheli: Pasagjerët shqiptarë në traget, jashtë rrezikut

Gjashtë nga shqiptarët e ndodhur në tragetin “Norman Atlantik”, janë shpëtuar. Këtë gjë e konfirmon Ministria e Jashtme e Shqipërisë. “Në listën e pasagjerëve të mbijetuar dhe që tashmë ndodhen

Trageti në flakë ndodhet në ujërat shqiptare, në bord edhe 22 shqiptarë (Foto)

Pas lajmit se trageti italian “Norman Atlantic” është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, mësohet se mes rreth 500 pasagjerëve në bordin e tragetit, 22 prej tyre janë shqiptarë. Mediat

Milionat e bordit, Kule mori 9 rroga nga 9 institucione

Anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë mund të kenë karriera të ndryshme profesionale, bindje dhe prejardhje të ndryshme politike, por të gjithë ndajnë një të përbashkët. “TCH” zbulon

Del nga burgu ‘truproja’ e Bin Ladenit

Një bord vlerësues i Shteteve të Bashkuara ka marr vendim që një 33 vjeçar, që po mbahet në Guantanamo Bay tash e 11 vjet, mund të lirohet nga burgu. Ky