Tag "bora"

Emergjencat Civile këshillojnë shoferët: Përdorni zinxhirët në këto akse rrugore

Pasditen e djeshme filluan reshjet e dëborës në zonat malore, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm. Me intensitet të ulët dëbora ka filluar në Qarkun Kukës dhe Shkodër mbrëmjen e kaluar,

Alpet e Zvicrës pa borë, temperatura më e lartë në 150 vjetë

Edhe pse njihet për alpet më të bukura në Europë e sidomos në kohën e dimrit, alpet e Zvicrës për vitin 2015 kanë zhgënjyer shumë banorët vendas. Sipas zyrës së

Bora e gjen papërgatitur shtetin

Dëbora e parë e gjen të papërgatitur shtetin në lidhje me mirmbajtjen e rrugëve. Nga njoftimet i policisë së Pukës thuhet se, të gjithë drejtuesit e mjeteve të cilët do

Zbuloni vendet ideale për të shijuar dimrin në trojet shqiptare

Me qenë se jemi në kohën e dimrit vendet shqiptare në të cilat mund të kalohet një fundjavë dhe mund t’ju lërë mbresa shumë të mira janë: 1. Parku Kombëtar

Moti i keq në Durrës trafik i rënduar, Llogaraja bllokohet nga bora

Moti i keq shoqëruar gjatë natës me reshje bore ka sjellë problemet e para në Qafën e LLogarasë. Shumë automjete janë bllokuar në të dy anët e rrugës në segmentin

Kur akulli dhe bora krijojnë vepra arti (Foto)

Akulli nëpër rrugë sigurisht që mund të krijojë bezdi dhe vështirësi, porn ë të njëjtën kohë, ashtu natyrëshëm mund të realizojë edhe vepra të mrekullueshme arti. Falë lojës së natyrës,

10 të vdekur nga stuhia e dëborës në SHBA

Pjesa perëndimore e Nju Jorkut është goditur nga një valë e re e dëborës së madhe, më 20 nëntor, stuhi e cila ka bërë që dëbora të arrijë në 1.5

Bora e parë në Kosovë

Kur kemi hyrë zyrtarisht në ditën e parë të stinës së vjeshtës, nga Kosova vjen lajmi se ka rënë bora e parë. Dëbora ka zbardhur disa vende malore të Kosovës,

Lindja e djalit, Ambasada SHBA uron kryeministrin dhe bashkëshorten e tij

Ambasada e Shteteve të Bashkuara uron Kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten e tij, Linda Rama, për ardhjen në jetë të djalit të tyre, Zaho. Ambasada Amerikane i uron jetë të

Kosovë, bora e dimrit bie në pranverë

Në Prishtinë dhe zona të tjera të Kosovës po bie në pranverë dëbora e munguar gjatë dimrit të kaluar. Kryeqyteti kosovar kaloi “natë dimri” zbardhur nga dëbora që nisi të

Bora mbulon Tokion, e para pas 13 vjetësh, pritet stuhi (Foto)

Japonia është pushtuar nga moti i keq që nuk ka kursyer as kryeqytetin e vendit. Mëngjesin e sotëm Tokio është zgjuar e mbuluar nga dëbora e cila shkonte deri në