Tag "bombul"

Plas bombola e gazit, 3 të plagosur në shtëpinë e kryeplakut në Bulqizë

Tre persona janë plagosur lehtë, si pasojë e zjarrit të rënë në një banesë në Bulqizë. Ngjarja e rëndë është shënuar në fshatin Çereneç i Sipërm. Shkak i zjarrit është

Ksamil, shpërthen bobola e gazit në lokal, 3 të plagosur

Një bombol gazi ka shpërthyer në një lokal buzë detit në Ksamil duke lënë tre persona të plagosur mes tyre dy punonjëse të lokalit dhe një pushuese. Të plagosura kanë

Shpërthen bombola e gazit. Zjarrfikësja vjen me vonese për të fikur zjarrin

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në rrugën 4 “Dëshmorët” në kryeqytet gjë që ka tmerruar banorët e zonës. Por nuk ka mjaftuar vetëm kjo, banorët e pallatit

Shpërthen bombola në pallatin e Gazmend Çollakut që u vra para pak kohësh

Një apartament u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm, në Durrës. Ngjarja ndodhi në lagjen numër 5 të qytetit. Mësohet se shkak për zjarrin është bërë shpërthimi i një bombole

Qeveria miraton një VKM për tregtimin e bombolave të gazit. Ja kriteret e reja

Shpërthimet nga bombolat e gazit janë kthyer në një problem të madh duke marrë shumë jetë njerëzish në vendin tonë. Megjithëse ligjet dhe vendimet për rregullojnë kushtet e sigurisë nga

Shpërthen bombola e gazit, digjet banesa në Shkodër, s’ka të lënduar

Një banesë është përfshirë nga flakët paraditen e sotme në Shkodër, si pasojë e shpërthimit të bombolës të gazit. Ngjarja ka ndodhur në një apartament në një pallat në lagjen

Vlorë, biznesi përfshihet nga flakët

Një biznes është përfshirë nga flakër sot pasdite në zonën e Skelës në Vlorë. Lokali në pronësi të shtetasit Piro Koçi është përfshirë nga flakët si rezultat i shpërthimit të

Lezhë, shpërthen bombula e gazit, digjet e gjithë shtëpia

Një shtëpi është djegur në qytetin e Lezëhs si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Nga shpërthimi i bombolës është djegur e gjithë banesa e cila është në pronësi

Tiranë, shpërthen një bombul gazi, përfshihet në flakë banesa

Një banesë është përfshirë në flakë ditëne sotme në në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Shkak sipas hetimeve është bërë shpërthimi i një bombule gazi që përdorej për

Shpërthim në një vilë në Tiranë nga rrjedhja e gazit, s’ka viktima

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në afërsi të Shkollës Teknologjike në Tiranë, orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Shpërthimi është shkaktuar nga rrjedhja e gazit në një banesë

Fushë Krujë, shpërthen bombula, plagosen 3, vdes një fëmijë

Katër fëmijë janë plagosur pas shpërthimit të një bombule gazi në Fushë Krujë. Lajmi është bërë I ditur nga Zv.ministri i shëndetësisë Klodian Rrrjepaj I cili ka theksuar se 4

Gjirokastër, digjet banesa nga shpërthimi i një bombule gazi

Mesditën e sotme në lagjen ‘Marinë’ në qytezën e Libohovës, një bombul gazi ka shpërthyer duke shkaktuar djegjen e plotë të një banese. Shpërthimi i bombulës së vogël shkaktoi aktivizimin

Shpërthim në një çerdhe, plagosen një fëmijë, kuzhinierja dhe roja

Ngjarje e rëndë në Kamëz. Një bombol gazi ka shpërthyer në një çerdhe shtetërore. Për fat të mirë ngjarja ka përfunduar pa pasoja të rënda. Si rezultat i këtij shpërthimi