Tag "bombes"

Nagasaki përkujton 69 vjetorin e lëshimit të bombës atomike

Me mijëra persona, si dhe të mbijetuar, u mblodhën sot në mëngjes në Nagasaki për të përkujtuar 69 vjetorin e hedhjes së bombës atomike që, tre ditë pas asaj të

Markoviç: Fotoja e bombës, një mesazh për kancelaren Merkel

Lideri i partisë Serbia Unike, Dragan Markoviç ka deklaruar se kancelares gjermane Angela Merkel do t’ia dërgojë foton e bombës nga LBD të gjetur kohë më parë në Beograd. Ai,

Irani, një muaj larg bombës bërthamore

Irani mund të ketë nevojë për vetëm një muaj për të prodhuar armë bërthamore, deklaroi Instituti i Shkencës dhe Sigurisë Ndërkombëtare në Uashington. Raporti tronditës, publikuar këtë të premte, vjen