Tag "bombem turqi"

Zbardhen bisedimet: Çfarë premtoi Nishani në Turqi kundër njerëzve të Gylenit në Shqipëri

Vizita zyrtare në Turqi e kreut të shtetit shqiptar, Bujar Nishani, është shfrytëzuar sërish nga Presidenti, Recep Tayyip Erdogan për të paraqitur edhe njëherë kërkesën e Ankarasë që Tirana të

Sulm me bombë në Turqi, 2 të vdekur dhjetëra të plagosur

Qyteti Adana në jug të Tuqisë u bë sot objekt i një sulmivdekjeprurës me makinë bombë. Të paktën 2 persona u vranë dhe 33 të tjerë janë plagosur.Në shënjestër të