Tag "bombe"

Shpërthen fishekzjarri, panik mes mijëra tifozëve për sulm me bombë në Torino

Mediat në Itali raportojnë se ka pasur disa lëndime të vogla pas panikut për sulm me bombë në ‘Piazza San Carlo’ në Torino. Rreth 20 mijë tifozë ishin mbledhur për

Sërish sulm terrorist në Francë, zarfi bombë shpërthen në zyrat e FMN-së

Një zarf bombë ka shpërthyer në zyrat e Fondit Monetar Ndërkombëtar në Paris, ndërsa një person është lënduar. Sipas mediave ndërkombëtare personi që ka marrë zarfin, pasi e ka hapur

Tmerr në Gjermani: Gjendet 1.8 ton bombë, evakuohen 50 000 banorë

Një bombë rreth 1.8 ton është gjetur në qytetit gjerman Augsburg, ndërsa për arsye sigurie janë evakuuar rreth 50.000 banorë. Sipas BBC, bomba i përket Luftës së Dytë Botërore, ndërsa

Bombë në një lokal tek Brryli në Durrës.

Sot në zonën e “Brrylit” në qytetin e Durrësit, forcat e policisë kanë shkuar për të çaktivizuar një bombë, pas alarmit të dhënë prej në mëngjes. Mësohet se ka qenë

Evakuohet aeroporti i Frankfurtit në Gjermani, kapet një person me bombë

Një situatë alarmante ka ndodhur sot në një pjesë të aeroportit të Frankurtit që është një ndër më të mëdhenjtë në Europë ku është kapur një person me bombë. Një

Sulm me bombë në komisariat, 9 të vdekur, 64 të plagosur

Të paktën 9 persona kanë mbetur të vrarë dhe 64 të plagosur nga një sulm me autobombë në një stacion policor. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:00 në qytetin turk

30 të vdekur në Pakistan, pas një sulmi me bombë në një spital

Të paktën 30 persona kanë gjetur vdekjen pas një sulmi me bombë në një spital në qytetin pakistanez Kveta, njoftoi policia. Shpërthimi ndodhi menjëherë pasi në institucionin shëndetësor është sjellë

Shpërthen një kamion bombë, sulmohet hoteli në Kabul

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ne një hotel gjatë natës në Kabul. Dyshohet se një kamion bombë ka hyrë në Portën Veriore të hotelit ‘Northgate’ një hotel në të

Alarm për bombë në Milano, mbyllen dy linjat e metrosë, evakuohen qytetarët

Autoritetet italiane janë vendosur në panik pas një tjetër alarmi për bombë mbasditen e sotme. Pas alarmit për bombë në Ventimiglia, mbasditen e sotme është bërë një tjetër njoftim për

Alarm për bombë në Itali

Dy telefonata anonime për bombë kanë alarmuar policinë në Ventimilia, në veri të Italisë. Policia, pas telefonatave anonime, ka bërë evakuimin e qytetarëve të pranishëm në vendngjarje. Pjesë e perimetrit

Nice, pas sulmit terrorist alarm për bombë në aeroport

Pas sulmit terrorist të ndodhur në Nice, përsëri ky qytet po vuan frikën e një tjetër sulmi të mundshëm pas një alarmi për bombë i cili ka sjellë panik në

Bruksel, alarm për bombë në një qendër tregtare

Forcat special në Bruksel janë vënë lëvizje pas një alarmi për bombë një një qendër tregtare. Dyshohet se u dha pasi u pa edhe një person me rrip eksplozivi në

Francë, alarm për bombë në trenin me mbi 1000 shqiptarë

Një alarm për bombë ka bërë që treni shpejtë TGV në orën 18:30, që udhëtonte nga Lensi për Paris të ndalej në stacionin e Arras. Mësohet se mbi 1000 shqiptarë,

Alarm për bombë, evakuohet Universiteti i “Harvard”-it

7 godina janë evakuuar nga policia amerikane në brendësi të kampusit të Universitetit “Harvard”, pas një alarmi për bombë. “Nëse nuk ndodheni në ndonjërin prej ndërtesave të evakuuara, bëni mirë

Deklarata bombë e Berishës: E rrëzoj Ramën me 5 mijë vetë në shesh

Ish-kryeministri Sali Berisha shpreh bindjen se me 5 mijë njerëz në bulevard e rrëzon Edi Ramën nga pushteti. Gjatë një interviste për emisionin “Politika” në “ABC News”, ndër të tjera

Po përgatiste një sulm kamikaz në Suedi, dënohet 20-vjeçari

Një i ri i dyshuar për përgatitjen e një sulmi terrorist në shtetin suedez u dënua nga gjykata vendase. “Reuters” shkruan se një 20-vjeçar u dënua për terrorizëm, pasi akuzohet

Sarandë, alarm për bombë në port, evakuohen qytetarët

Një alarm për bombë është njoftuar në Portin e Sarandës. Forca të shumta policia kanë shkuar në vendin ku është njoftuar për bombë. Fillimisht është kërkuar evakuimi i personelit të

Alarm për bombë në Athinë

Një telefonatë anonime vuri Athinën në gatishmëri pas një alarmi për bombë në aeroportin ndërkombëtar. Sipas telefonatës së bërë rreth orës 09:35 me orën lokale në aeroportin “Eleftherios Venizelos” është

Alarm për bombë në Belgjikë, mjet i dyshimtë në parkingun e aeroportit

Vetëm një ditë pas sulmeve të përgjakshme në aeroport dhe metro të kryeqytetit belg, një tjetër alarm për bombë është lëshuar në aeroportin Charleroi të Belgjikës. Bëhet me dije se

Alarm për bombë në Stamboll, anulohet Galatasaray – Fenerbahce

Duket se Tuqia do të vazhdojë të mbetet e bllokuar në kërcënimin e akteve terroriste. Në Stamboll është dhënë një tjeter alarm për bomë duke bërë që të shtyhet ndeshja

Panik në Tiranë, alarm për bombë në rrugën ku banon Berisha

Një alarm fals për bombë në lagjen ku banon ish-kryeministri Sali Berisha ka vënë në lëvizje policinë e Tiranës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në rrugën “Mustafa

Sulmohet me bombë molotov zyra e Shefit të Stafit të Presidentes, Ahtifete Jahjaga

Zyra e Shefit të Stafit të Presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu është sulmuar me molotov. Godina është sulmuar me koktej molotovi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Lajmin është

Sërish akte terroriste në Turqi, shpërthimit të një makine bombë

Të paktën dy policë kanë humbur jetën dhe 35 qytetarë janë plagosur pas shpërthimit të një makine bombë në Turqi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Degës së Kontrollit të

Historia e hakmarrjes dhe atentateve mes dy fiseve Suli e Sulo në Fier

Biznesmeni fierak Nuredin Suli, të cilit iu bë atentat me eksploziv këtë të martë, në Komunën e Parisit, është vëllai i Neim Sulit, i cili humbi jetën pas atentatit që

Detajet/ Bomba u vendos makinës së biznesmenit fierak

Policia e Tiranës ka zbardhur detaje të reja në lidhje me ekspozivin që u gjet sot në garazhin e qendres tregtare të Komuna e Parisit në Tiranë. Mësohet se eksplozivi

Forcat xheniere shpërthejnë eksplozivin në qendrën tregtare, ishte vendosur një makine

Forcat xheniere kryen shpërthimin e kontrolluar të sasisë së eksplozivit, që u gjet në hyrje të parkingut. Dyshohet se eksplozivi i mbështjellë me natriban ka qenë një bombë, që aktivizohej

Alarm për bombë në Qendrën Kristal. Gjendet një pako e dyshimtë

Vazhdon terrori në vend. Pas vrasjeve, rrëmbimeve dhe zjarrvënieve tani kemi një alarm për bombë. Alarmi për bombë është dhënë në zona e Komunës së Parisit në kryeqytet. Policia ka

Alarmohet Madridi. Sinjalizohet për bombë në aeroport

Aeroporti i Madridit ka ndërprerë fluturimet pas një sinjalizim për bombë. Për këtë arsye një avion ka disa orë që qëndron i bllokuar në pistë. Mediat e huaja raportojnë se

Bombë shtëpisë së ministrit, alarmohet situata

Shtëpia e ministrit grek të Shtetit, Alekos Flamburaris, është sulmuar nga disa qytetarë me bomba “Molotov” paraditen e së shtunës. Sipas mediave vendasve nga sulmet është djegur shtëpia e ministrit

Luana ia kalon edhe Kim Kardashian për të pasmet bombastike

Shikoni pak Luana Vjollcën se çfarë të pasmesh ka… Me këto forma këtë vajzë do ta ketë zili edhe Kim Kardashian. Dihet se Luana ka linja perfekte dhe provokon shpesh