Tag "bombat"

Tsarnaev kërkon falje për bombat në Maratonën e Bostonit

Dzhokhar Tsarnaev, i dënuar me vdekje për vendosjen e bombave në Maratonën e Bostonit në prill të vitit 2013, i ka kërkuar falje familjeve të viktimave dhe të mbijetuarve të

Masakra e radhës nga regjimi sirian, 65 civil të vrarë nga bombat fuçi

Të paktën 65 persona u vranë të martën në një sulm me bombë fuçi nga regjimi sirian i Bashar al Assad. Masakra ndodhi në një treg kafshësh në qytetin Al-Hasakah

Nga bombat në Alepo, 20 të vrarë

Aktivistët sirianë thonë se nga sulmet qeveritare me bomba-fuçi në një lagje në Aleppo, që është nën kontroll të kryengritësve, janë vrarë së paku 20 vetë, përfshirë edhe fëmijë. Observatori

“Bombat-fuçi” të Assad vrasin 25 civilë në Siri

Luftimet në Siri vijojnë të shkaktojnë viktima. Të paktën 25 persona raportohet se janë vrarë vetëm orët e fundit në një sulm ajror të avionëve të regjimit në qytetin e

FBI: Bombat, tenxhere me presion

Byroja federale amerikane e hetimeve (FBI) thotë se dy bomba që shpërthyen të hënën në maratonën e Bostonit mbaheshin në një çantë të zezë. Dyshohet se grupi që zotëronte çantën