Tag "bombardohet"

Gaza, bombardohet një shkollë, vdesin dhjetëra palestinezë (Fotot)

Mjekët thonë se bombardimet izraelite të kryera sot, kanë vrarë “dhjetëra” palestinezë në Gaza, në një shkollë që udhëhiqet nga OKB-ja. Kjo është dita e 23-të e konfliktit në mes

Siri, bombardohet spitali, vdesin 15 persona

Të paktën 15 veta kanë vdekur dhe 65 të tjerë janë plagosur të dielën nga sulmi që iu bë një spital fushor në Siri. Sipas mediave ndërkombëtare, sulmi ndodhi në