Tag "bombardimet"

Ja pasojat e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Lufta e Kosovës ka lënë pasoja të mëdha jo vetëm psiqike pork a pasur edhe ndikim të drejtpërdrejtë në shendetin e shumë qytetarëve të Kosovës dhe jo vetëm. Ndërhyrja e

100 palestinezë të vrarë në bombardimet e sotme

Mëse 100 palestinezë janë vrarë sot pas intensifikimit të bombardimeve izraelite ndaj Rripit të Gazës dhe paralajmërimit të kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahut për një konflikt të gjatë përpara. Lideri suprem

Vulin kërkon nga OKB-ja raport për bombardimet

Ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, ka kërkuar nga Kombet e Bashkuara që të sigurojnë raportin për “pasojat e bombardimeve të Serbisë me

Shpërthim në Damask, 12 të vdekur

Një sulm me predha mortaje në Damask ka shkaktuar 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Në shënjestër ka qenë godina e Universitetit të Damaskut dhe të gjithë viktimat ishin

Jahjaga: UCK-ja nxiti ndërhyrjen e NATO-s

Me rastin e vjetorit të fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve serbe, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është shprehur se NATO-ja veproi kundër strukturave të dhunshme pushtetare të një