Tag "bombardime"

Vazhdojnë bombardimet në Siri, vriten 25 xhihadistë, por ende nuk dihet se kush sulmon

Sulmet ajrore në veri të Sirisë i kanë marrë jetën të paktën 25 pjesëtarëve të një grupi të madh xhihadist, përfshirë figura të larta të tij. Observatori Sirian për të

BBC: Bombardohet karvani me autobusët që transportonin qytetarë civilë në Siri

Evakuimi i civilëve nga enklava e kontrolluar nga rebelët në Alepon Lindore është pezulluar pasi janë dëgjuar shpërthime në zonë, sipas burimeve të afërta me organizatat e ndihmave. Grupi i

Ukraina bombardon Donjeckun e kontrolluar nga rebelët

Forcat ukrainase kanë goditur me bombardime të artilerisë së rëndë qytetin e Donjeckut të kontrolluar nga rebelët në lindje të Ukrainës, bëjnë të ditur mediat e huaja. Njerëzit dolën menjeherë

Prishtina menjëherë pas luftës (FOTO)

Arkitektja Eliza Hoxha ka publikuar disa foto ku shihet Prishtina menjëherë pas luftës së vitit 1999. Në fotot e publikuara shiheni ndërtesat e kryeqytetit të cilat ishin dëmtuar nga bombardimet

Valë bombardimesh në Gaza

Gaza ka përjetuar një nga netët me bombardimet më të rënda nga ajri, deti dhe toka, pasi kryeministri izraelit paralajmëroi një konflikt të gjatë përpara. Izraeli kreu rreth 60 bombardime,

Gaza, bombardimet vrasin 15 vetë

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe 200 të tjerë janë plagosur kur një shkollë e menaxhuar nga OKB dhe që shërbente si strehim në Gaza është bombarduar nga sulmet

Izrael: Bombardime në Gaza, pasi u gjetën trupat e pajetë

Ushtria e Izraelit i ka sulmuar disa hapësira në Rripin e Gazës, sot herët në mëngjes, ndërsa pjesëtarët e saj kanë hapur zjarr dhe e kanë vrarë një palestinez, gjatë

Kosovë, sot 15 vite nga bombardimet e NATO-s

Sot, janë mbushur 15 vite që nga intervenimi i forcave ajrore të NATO-s kundër caqeve serbe në Kosovë dhe në Serbi. Sulmet të cilat patën filluar pas dështimit të bisedimeve

Aleppo, vriten 16 civilë, mes tyre 5 fëmijë

Vijojnë lajmet tronditëse nga Siria. Mësohet se sot, janë vrarë 16 civilë, mes të cilëve 5 fëmijë, gjatë bombardimit të forcave xhihadiste rebele në lagjet e Aleppo-s. Lajmi konfirmohet nga