Tag "bomba"

Gjendje alarmi / Bombë në fushën e stërvitjes së Shtutgartit

Alarm për bombë në klubin e Shtutgartit. Skuadrat e xhenios në Shtutgart kanë konfirmuar praninë e një bombe në mes të kompleksit stërvitor të klubit gjerman të futbollit, duke pezulluar

Bomba e “Blick”: Babai i Canës hoqi nga lista Gjimshitin për Veselin

Lista e 23 lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Xhani De Biasi që do të jenë pjesë e kombëtares në kampionatin Europian ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave zvieriane. E gjithë

Shkodër, sekuestrohen 6 mina me telekomandë, arrestohen 3 veta

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar ‘Porosia’ në kuadër të të cilit ka sekuestruar 6 mina me telekomandë si dhe një arsenal armësh, ku përfshihet edhe një snajper.

Ja si ndodhën 3 shpërthimet në aeroportin e Brukselit (Video)

Një video tridimensionale shpjegon të gjithë dinamikën e ngjarjes së shpërthimit të tre bombave në aeroportin Zaventem, në Bruksel. Video 28 sekondëshe është realizuar nga televizioni belg Bfm Tv, ndërsa

Ky është momenti i shpërthimit në aeroportin e Brukselit (Video)

Kryeqyteti i belgjikës ditën e sotme është zgjuar mes sulmeve terroriste, ku brenda dy orësh në Bruksel ndodhën katër shperthime me bomba. Në fillim ka qenë aeroporti Zaventem, që ka

Panik në Rusi, alarm për bombë në 9 qendra tregëtare të kryeqytetit

Moska është përfshirë nga paniku, pas një sërë telefonatash anonime që lajmëruan vendosjen e bombave në 9 qendra tregtare në kryeqytetin rus. Rreth 10 mijë njerëz janë evakuar, ndërsa policia,

Bomba në makinën e biznesmenit, karta e telefonit u aktivizua një ditë para

Karta e celularit që ishte ngjitur me pakon me tritol që ra nga makina e biznesmenit Nuredin Suli, në parkingun e qendrës tregtare, ishte aktivizuar një ditë para tentativës për

Detajet/ Vrasësit s’e shpërthyen makinën e biznesmenit, kur panë se bomba ra në tokë

Biznesmeni Nuredin Suli i shpëtoi dje atentatit me eksploziv, pasi atentatorët panë se pakoja me tritol ra përtokë, teksa makina nisi të ecte. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se bomba

Korea e Veriut përsëri provokon për bombë me rreze të gjatë veprimi

Janë shtuar shumë zërat sa i përket krijimit dhe përdorimit të bombave bërthamore. Por ajo që më shumë po provokon qeveritë e fuqishme botërore është Korea e Veriut. Ajo me

Bomba tjetër: Dritan Prifti premton video të re

Ish ministri i Ekonomisë Dritan Prifti ka deklaruar se sot do të publikojë një video ku sipas tij vertetohet se deputeti i LSI Agron Çela ka marrë 16.4 mln nga

Bomba te “Petro Nini”, si të Maratonës së Bostonit, të ndërtuara nga terroristët

Ekspertët kanë zbuluar se bomba e vendosur te gjimnazi “Petro Nini” e që fatmirësisht nuk plasi, është e ngjashme me bombat e ndërtuara nga terroristët në maratonën e Bostonit në

Bagdad: Sulme vdekjeprurëse me bomba

Nga sulmet e djeshme në kryeqytetin Bagdad në Irak, janë vrarë së paku 20 vetë dhe plagosur më se 50 të tjerë. Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në një postbllok

Bagdad: Nga sulmet me bomba – dhjetëra të vrarë

Nga shpërthimi i dy makinave – bomba sot në një hapësirë shiite në Bagdad të Irakut, janë vrarë së paku 12 vetë dhe janë plagosur 40 të tjerë. Shpërthimet kanë

Bomba me celularë, gjykata le në burg 3 ushtarët profesionistë

“Arrest me burg” është masa që gjykata ka dhënë për 3 ushtarët profesionistë të akuzuar për mbajtje dhe shitje të bombave me celular. Masa ndaj tre ushtarëve u dha në

Zbulohet trafiku ndërkombëtar i bombave me celularë, kapen 3 ushtarakë

Një operacion i policisë së Durrësit ka arrestuar disa persona, pjesë e një trafiku të gjerë ndërkombëtar të bombave me telekomandim. Në cilësinë e provës materiale janë kapur mekanizma celularë

Shpërthim pranë presidencës egjiptiane

Një oficer policor është vrarë dhe disa të tjerë janë lënduar gjatë një shpërthimi në afërsi të pallatit presidencial në Kajro. Ministria e Brendshme ka thënë se një ekip i

Shpërthime bombash në metronë e Kajros

Raportet nga Kajro thonë se disa bomba kanë shpërthyer në sistemin e metrosë së qytetit, mëngjesin e sotëm. Agjencia AFP citon policinë të ketë thënë se bomba të “intensitetit të

Bombardohet kampi sirian, 12 të vrarë

Bombardimet nga helikopterët e ushtrisë siriane në një kamp refugjatësh pranë Jordanisë, kanë vrarë së paku 12 persona. Banorët e kampit dhe aktivistët opozitarë kanë thënë se disa gra dhe

Para selisë së PASOK-ut hidhen bomba molotov

Persona të panjohur hodhën sot bomba molotov para selisë së partisë socialiste greke, PASOK, në Athinë, partner i koalicionit në qeverinë e kryeministrit konservator, Andonis Samaras. Bombat janë hedhur edhe

Irak, 25 viktima nga sulmet me bomba

Nga dy sulme me makina – bomba në pjesën veriore të Irakut janë vrarë së paku 25 vetë dhe plagosur 35 të tjerë. Shpërthimet kanë ndodhur sot në qytetin Muvafakija,

Afganistan: Sulm afër makinave të kandidatit presidencial

Dy bomba kanë shpërthyer sot afër një hoteli në pjesën perëndimore në Kabul të Afganistanit, ku kandidati presidencial, Abdullah Abdullahu, po mbante një tubim. Zoti Abdullah, ish-ministër i Jashtëm i

Pakistan, sulm me bombë, vriten 7 persona

Një bombë që ka shpërthyer në pjesën veri-perëndimore të Pakistanit, ka vrarë shtatë persona dhe ka plagosur së paku tre të tjerë. Furgoni me pasagjerë që e goditi bombën ishte

Nigeri, shpërthen bomba në stadium, mbi 40 të vdekur

Të paktën 40 persona kanë gjetur vdekjen mbrëmë nga shpërthimi i një bombe në mes të grupeve të tifozërive, të cilët ishin mbledhur të shihnin një ndeshje futbolli në Mubi,

Indi, një e vrarë e nëntë të plagosur nga dy bomba

Dy bomba kanë shpërthyer në një tren në qytetin indian Chennai, duke lënë të vdekur të pakten një person dhe plagosur nëntë të tjerë. Shpërthhimi vjen në kohën kur India

Deçan, bomba në shtëpinë e nënkryetarit të PDK-së

Dy bomba dore janë hedhur të shtunën mbrëma në oborrin e shtëpisë së kryetarit të nëndegës së PDK-së, Avdi Bufaj, në fshatin Llukë të Deçanit. Bombat për fat nuk kanë

Berisha: Plasi droga! Çfarë fshihet pas heshtjes së Mimit?

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në profilin e tij në “Facebook” u shpreh se Ministrja e Mbrojtjes Mimi kodheli, nuk mohoi dot akuzën e ish-Ministrit Imami që bazat

Mbi 16 të vrarë nga sulmet me bomba në Irak

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën nga sulmet me bomba në pjesën veriore të Irakut në një kohë parapregatitore për mbajtjen e zgjedhjeve. Një automjet i parkuar i cili

Shpërthejnë dy bomba në Siri, 25 të vrarë e 100 të plagosur

Agjencia shtetërore siriane SANA ka raportuar se dy makina të mbushur me eksploziv kanë shpërthyer në qytetin Homs të Sirisë duke lënë të vdekur 25 persona, ndërsa janë plagosur më

Irak,të paktën 10 të vrarë nga sulmet me bomba

Të paktën 10 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga disa sulme me bomba në zonën me popullatë shumicë shiite, në kryeqytetin Bagdad në Irak. Bombat shpërthyen

SHBA-të paralajmërojnë kontrollin e pastave të dhëmbëve për bomba

Autoritetet amerikane kanë paralajmëruar aeroportet që të kontrollojnë pastat e dhëmbëve që marrin udhëtarët me vete që udhëtojnë drejt Sochit ku do të mbahen lojërat Olimpike. Autoritet kanë kërkuar që