Tag "Bolt"

Usain Bolt “shqipe me dy krena”

Imazhet e aktorit dhe sportistit janë shfaqur nëpër rrjetet sociale. Në këtë frymë patriotike, pro shqiptarëve, që është ndezur më tepër se kurrë pas asaj që ndodhi në Serbi-Shqipëri, duket

Bolt: Tërhiqem në 2017 me objektiv futbollin

Xhamajkani ishte zotuar publikisht se karrierën në atletikë do ta mbyllte pas Lojërave të Rios, por me sa duket ky nuk do të jetë stacioni i fundit. Ka ndryshim planesh

Usain Bolt rikthehet me rekorde të reja

Usain Bolt u rikthye në pistat e atletikës pas një pauze njëvjeçare dhe menjëherë arriti një rekord të ri. Ai ishte pjesë e stafetës së Xhamajkës, që garën 4×100 mtra,

Usain Bolt nuk ndalet, medalje ari edhe për 200 metërshin

Xhamaikani arrin të realizoj dopietën në këtë botëror të atletikës duke qëndruar i padiskutueshëm në distancat e pistës. Pas triumfit të 100 metërshisht, Bolt kurorëzohet me medaljen e arit edhe

Bolt rimerr titullin e më të shpejtit të botës

Vrapuesi i shpejtë nga Xhamajka, Usain Bolt, ka rifituar titullin e kampionit botëror në vrapimin 100 metërsh. Në kampionatin botëror të atletikës që u mbajt të dielën në stadiumin Luzhniki

Usain Bolt, sportisti më i mirë i vitit 2012Usain Bolt, sportisti më i mirë i vitit 2012

Atleti nga Xhamajka, Usain Bolt, ka fituar për herë të tretë çmimin “Lauereus” si sportisti i vitit, në ceremoninë që është zhvilluar në Rio de Zhaneiro të Brazilit, për të