Tag "bollano"

Bollano përkrah fushatën e Bashës

Në fushatën elektorale të Partisë Demokratike në Himarë ishte i pranishëm edhe ish-kryetari i Omonias, Vasli Bollano. Bollano është shfaqur publikisht në krah të Lulzim Bashës në prezantimin e kandidates

Himariotët kundër Bollanos e Dules: Pasaportat helene s’e bëjnë Himarën greke

Duke e kthyer në një çështje politike, trajtimin e Himarës në reformën territoriale, krerët e PBDNJ-së dhe të OMONIA-s kanë zbritur në bregdet, për të nxitur ndjeshmërinë e banorëve të

Spahiu: Himara është e jona, Dule e Bollano të mos nxisin konflikt

Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të partisë së tij përshëndeti zgjedhjet e Kosovës, duke i vlerësuar ato si të lira e të

Bollano: Qeveria nuk i jep dot zgjidhje problemeve, bën zhurmë për Himarën

Ish-kryetari i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano zbardh kërkesën drejtuar Ramës: Himara të bashkohet me Lukovën, ndërsa Livadhja dhe Aliko të jenë komuna më vete. “Bashkimi me Vranishtin nuk është

Prishja e ndërtimeve pa leje në Dhërmi, Bollano: Po bëhet masakër

Sot është dita e 2 e prishjes së ndërtimeve pa leje në Dhërmi e Drimadhes dhe lidhur me këtë çështje është prononcuar Vasil Bollano. Bollano e cilëson këtë një masakër

Omonia letër Ramës për problematikat e komunitetit

Byroja e Omonias kërkon që bashkëpunimi me Partinë Socialiste duhet të mbështetet mbi politika që respektojnë të drejtat dhe nxisin rritjen ekonomike dhe prosperitetin në zonën e minoritetit dhe jo