Tag "Bolivi"

Rrëmbehet e torturohet deri në vdekje zv.ministri

I marrë peng dhe i rrahur për vdekje. Ky ka qenë fundi i zv.ministrit të Brendshëm bolivian, Rodolfo Illanes, i cili vdiq në duart e minatorëve grevistë. Zyrtari i lartë

Ufo në Bolivi? Filmohet objekti i panjohur fluturues (Video)

Një objekt fluturues i paidentifikuar është shfaqur mbi malet pranë qytetit të El Alto, në veri­perëndim të Bolivisë. Videoja e publikuar tregon objektin me formë rrethore, i cila zhduket dhe

Bolivi, 30 të vdekur nga përleshjet në një burg

Raportohet se rreth 30 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur në përleshjet midis grupeve rivale në një burg të Bolivisë. Shumica e të vrarëve thuhet

123 vjeç, zbulohet në Bolivi njeriu më i vjetër në botë

Njeriu më i vjetër në botë quhet Kameles Flores Laura dhe jeton në një fshtat të largët të Bolivisë, pranë liqenit Titicaca. Sipas BBC-së njeriu në fjalë është 123 vjeç.

Morales kërcënon: Do të mbyllim ambasadën e SHBA-së

Presidenti i Bolivisë Evo Morales ka kërcënuar se do të mbyllë ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Bolivi, për shkak të përgjigjes që aeroplani i tij u pengua nga hapësira

Brazili dhuron spektakël me Bolivinë

Më në fund, pas 5 ndeshjesh miqësore, sepse zyrtare nuk zhvillon, pasi organizon Kupën e Botës në vitin 2014, Brazili rigjen fitoren në miqësoren ndaj Bolivisë, që është edhe e