Tag "boksieri"

Boksieri nga Azerbajxhani feston fitoren me flamurin shqiptar (Video)

Boksieri nga Azerbajxhani, Makhmud Muradov, ka festuar titullin ndërkombëtar në “MMA” me flamurin Shqiptar, pas fitores kundër kampionit çek në “VKN”, Tomash Kuzhela, në natën e luftëtarëve, që zgjati tri

Këto janë festat e çmendura me para dhe ferma që bën boksieri Floyd Mayweather (Foto)

Floyd Mayweather, boksieri 38-vjeçar i cili ka hequr dorë nga kariera si boksier i pamposhtur me 49 fitore, vijon të befasojë fansat e tij e mbarë botën me aventurat e

Bokseri shqiptar i dashuruar me Miss Gjermaninë

Caroline Noeding e shpallur Miss Gjermania 2013 dhe boksieri shqiptar Robin Krasniqi (kampion europian për peshat e lehta) kanë treguar për revistën gjermane “Bild” se janë të dashuruar. Bukuroshja 22

Orial Kolaj, boksieri shqiptar nën urdhrat e “Camorra”-s

Arrestohet në Itali si bashkëpunëtor i mafias, boksieri shqiptar Orial Kolaj, fitues i kampionateve italiane dhe europiane në peshat e mesme. Siç bëjnë të ditur mediet italiane, Kolaj është arrestuar

Pjesë e klanit mafioz, arrestohet boksieri shqiptar Orial Kolaj

Autoritetet italiane kanë arrestuar sot boksierin e njohur shqiptar, i shpallur kampion në Itali, Orial Kolaj. Sipas mediave italiane, që i referohen burimeve policore, Kolaj ishte i përfshirë në klanin

Boksieri Klitschko do garojë për president të Ukrainës

Udhëheqës i një partie opozitare në Ukrainë, Vitali Klitschko ka përsëritur synimin e tij për të garuar për president. Klitschko është kampion i njohur botëror në boks. Në një seancë