Tag "boksier"

Arrestohet boksieri terrorist, donte të vriste Papën

Policia italiane ka arrestuar një boksier iranian dhe bashkëshorten e tij në një zonë, në Lecco të Italisë, pasi po planifikonin një udhëtim drejt territorit ku ndodhen luftëtarët e Isis,

Lamtumirë Emile Griffith, boksieri i varfër

Kishte të gjithë botën në grusht. Në vitet ’70-të ai ishte një mit dhe askush nuk donte të humbiste ndeshjet e tij, sepse ai nuk dinte të humbiste. Por ka