Tag "boks"

Shuhet legjenda e boksit Muhamed Ali

Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare legjenda e boksit, Muhamed Ali. Ish-kampioni i peshave të rënda në boks, ndërroi jetë në një spital të Arizonas ku ishte shtruar ditën e

Video/ Boksieri shqiptar i kafshon veshin boksierit serb

Boksieri shqiptar, që jeton dhe punon në Austri, Astrit Klementa, u ndesh të premten në Munich me boksierin serb Andrej Pesic. Në këtë ndeshje boksieri shqiptar i kafshoi veshin boksierit

Boks, Arnold Kuqari fiton “Gongun e Artë” në Shkup

Boksieri i “Apolonisë” Arnold Kuqari ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë”, duke i dhuruar kombëtares shqiptare një medalje ari dhe “Gongun e Artë”. Kështu bën të ditur bashkia

Knock Out arbitri i boksit! Boksjeri kroat përjashtohet përjetësisht. Video e rrallë

https://www.youtube.com/watch?v=VE_8i1VpEs8 Pasi humbet ndeshjen në raundin e dytë kroati Vido Lonçar rreh arbitrin. Kjo gjaknxehtësi i kushtoi karierën boksierit të ri , i cili është përjashtuar përjetësisht nga çdo ndeshje

Boksieri Gjetan Keta mposht rusin Marat Kazev, mbron titullin euro-aziatik

Triumf historik i Gjetan Ketës. Boksieri shqiptar ndezi jo vetëm arenën e improvizuar në kohë rekord në Bulqizë, por të gjithë Shqipërinë dhe shqiptarët. Një fitore që për nga mënyra

Boks, Klitschko “mbret”, mundi rusin Povetkin

Vladimir Kliçko mbetet mbret i peshave të rënda në boks, duke unifikuar katër tituj në një mbrëmje të vetme, Ibf, Wbo, Ibo dhe Wba përballë Aleksandër Povektin, që reziston plot

Rita, një boksiere e vërtetë

Ajo gjithnjë ka deklaruar se për të mbajtur trupin në formë ka praktikuar gjatë gjithë kohës sporte në ndryshme mes të cilave tenisin dhe volejbollin. Pak kohë më parë kishte

Indonezi, 14 të vdekur dhe 18 të plagosur në një ndeshje boksi

Një takim boksi është transformuar në një tragjedi. 18 persona kanë gjetur vdekjen dhe 34 janë plagosur pas shpërthimit të një sherri gjatë një takimi boksi në provincën Papua në

Kliçko, shifër rekord për një duel boksi

Vladimir Kliçko, kampioni i peshave të rënda të boksit, po bëhet gati të hyjë në histori si protagonisti i ndeshjes me shpërblimin më të madh të regjistruar ndonjëherë në historinë

Robin Krasniqi dështon përballë Kleverlit

Robin Krasniqi nuk ka qenë i suksesshëm në përpjekjen e tij për të marrë titullin botëror WBO për peshat deri në 79 kilogramë, pasi është mundur me pikë nga kampioni