Tag "bojkoton"

Rasti “Frroku”. Prokuroria bojkoton eksperimentin hetimor me makinë

Dy shoferë të Gjykatës së Krimeve të Rënda janë zgjedhur nga kjo gjykatë që të kryejnë eksperimentin automobilistik nga Tirana në Kapshticë, për të parë nëse Arben Frroku, ka përshkuar

Pjesëmarrja e Kosovës, Serbia bojkoton takimin e ministrave të Jashtëm në Tiranë

Serbia bojkoton takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Evropës Juglindore, vetëm për shkak se pjesë e tij do të bëhet edhe Kosova. Tirana është caktuar si

Bushati bojkoton Nishanin në OKB/ PD: Gënjen se largimi ka qenë i koordinuar

Koordinatorja e Partise Demokratike Silvi Bardhi ka deklaruar se PD denon mungesen e Ministrit te Jashtem Ditmir Bushati gjate fjales se Presidentit Nishani ne Asamblene e Pergjithshme te OKB-se. Ajo

Bumçi: Opozita nuk bojkoton zgjedhjet 2015, po përgatitemi për fitore

Demokratët janë të bindur se referendumet lokale do të rrëzojnë hartën territoriale, që shumica miratoi e vetme. Aldo Bumçi hedh poshtë zërat se opozita po përgatitet të bojkotojë zgjedhjet lokale

Lugina e Preshevës bojkoton zgjedhjet

Pesë parti politikë në Luginën e Preshevës i kanë “Jo” zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të Serbisë, që pritet të mbahen më 16 mars. Politikanët shqiptarë të Luginës së Preshevës kanë

Racing Santander bojkoton Kupën e Mbretit

Ekipi i Racing Santander nuk do të zbresë në fushë për ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit kundër Real Sociedad nëse Këshilli Administrativ me në krye presidentin Angelo Lavin

PD bojkot kuvendit, të majtët votojnë të vetëm aktin për Nëpunësin Civil

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 84 vota pro, 4 kundër dhe asnjë abstenim Aktin Normativ “Për disa ndryshime në ligjin nr. 152/2013 “Për nëpunësin civil”, ku votat kundër ishin të

Listat, FRESSH presion Ramës me bojkot

Forumi Rinor Eurosocialist Shqiptar i ka kërkuar kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama përfshirjen e Elisa Spiropalit dhe Erjon Braçes në listat e PS-së për deputetë. Nëpërmjet një deklaratë për

Opozita bojkoton Komisionin e Ligjeve

Opozita nuk ka marrë pjesë në Komisionin e Ligjeve ku pritej diskutimi i disa ndryshimeve në Kodin e Procedurës Civile. Sipas kryetarit të këtij komisioni, Ilir Rusmajli, 2 kodet, ai