Tag "bojkotojne"

Nga komunistët tek trafikantët , SHBA dhe BE bojkotojnë 74-vjetorin e PS

Nga Shkëlzen Berisha Bojkoti i ambasadoreve te SHBA-së dhe BE-së ne ceremonine e 74 vjetorit te PSSH (ish PKSH dhe PPSH) dergon nje sinjal te qarte se per standartet dhe

Ish- studentët e ‘privatëve’ kundër tarifave të larta në shtet

Pas protestave pa përgjigje para Kryesisë së Kuvendit, studentët e transferuar nga shkollat private në universitetet shtetërore, kanë vendosur të përshkallëzojnë veprimet e tyre duke u ngujuar prej më shumë

Berat, mjekët bojkotojnë punën: Qeveria të tërhiqet për testimit

Mjekët e qytetit të Beratit kanë vijuar me protestat kundër testimit të bluzave të bardha. Gjatë ditës së sotme, mjekët e këtij qyteti, kanë pezulluar punën për tu bërë pjesë

Pa ngrohje. Maturantët e ‘Prenk Jakovës’ bojkotojnë mësimin

Maturantët e shkollës së mesme kombëtare artistike “Prenkë Jakova” në Shkoder bojkotuan mësimin në shenjë proteste. Ata kërkojnë që të merren masa ndaj mungesës së ngrohjes, pasi zhvillimi i mësimit

Artistët e TKOB pa paga, bojkotojnë provat e koncertit

Artistët e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit bojkotuan provat gjenerale të koncertit “Stabat Mater”. Vendimi erdhi pasi mbi 100 prej tyre u është refuzuar paga e muajit Qershor. Në