Tag "bojkoti"

Basha i vendos kushte Ramës: Hiq kriminelët, shansi i fundit para bojkotit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është drejtuar me një sërë kushtesh Kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, mosplotësimi i këtyre kushteve do të cojë në pamundësinë e funksionimit normal të

Përfundon bojkoti, PD gati të punojë në parlament për një rezolutë të përbashkët

PD i ka dhënë fund bojkotit disa mujor të parlamentit. Menjëherë pas deklaratës së përbashkët të dy europarlamentarëve ka reaguar zyra e shtypit e Partisë demokratike e cila ka përshëndetur

Bojkoti, përfundon mbledhja e PD-së, ende pa asnjë vendim

Pas mbylljes së takimit të kreut të PD me eurodeputetin Eduard Kukan, në selinë blu nisi mbledhja e grupit parlamentar e cila përfundoi pas gati një ore. Mediat raportojnë se

Bojkoti i opozitës, përfundon takimi Basha-Kukan

Ka përfunduar takimi mes eurodeputetit, Eduart Kukan dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi nisi sot në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm dhe për rreth 50 minuta të

Bojkoti, Basha u jep kohë deputetëve deri më 12 nëntor

Edhe pse jo me datë të përcaktuar për të ndërprerë bojkotin parlamentar, Partia Demokratike pritet që brenda datës 12 nëntor të shpallë vendimin përfundimtar për t’i dhënë një rrugë tjetër

Bojkoti, Basha: Kemi propozuar një marrëveshje me garanci ndëkombëtare

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të pranuar propozimet e PD-se për ngritjen e dy komisioneve hetimore. Në një qëndrim zyrtar në “facebook” Basha

Bojkoti i PD. Ruçi, deputetëve: Të gjithë në seancë, të mos krijojmë vakum

Bojkoti i Parlamentit nga deputetët e Partisë Demokratike u ka prishur punë deputetëve të së majtës. Ata duhet që të mos mungojnë në asnjë seancë apo komision, për të mos

Bojkoti, për të cilin PD nuk ka folur

Një gjë e dimë si bukën që hamë: opozita shqiptare nuk e ka shpallur as edhe njëherë të vetme, madje as me nënkuptim, togfjalëshin bojkot parlamentit. Si mundet atëherë që