Tag "bojkot"

Dako rrit tarifat për plazhet private. Bojkoton LSI, thellohet përçarja

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka miratuar tarifat për plazhet private në të gjitha njësitë vendore. Ndryshe nga vitet e tjera, në zonën e Shkëmbit të Kavajës, është rritur me 200

Kuvend, opozita nuk merr pjesë, bojkoton seancën e sotme

Në senacën e sotme plenare, opozita do të mungojë si pasojë e bojkotit që ajo ka vendosur pas përjashtimit të deputetit Sali Berisha për 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

Deputetët demokratë, bojkot 10-ditor punimeve të Kuvendit

Pezullimi i deputetit Sali Berisha, i cili është edhe lideri historik i PD-së ka bërë që edhe deputetët e tjerë të Grupit Parlamentar të bojkotojnë punimet e Kuvendit për një

Përjashtimi i Berishës, PD nis bojkotin e Komisioneve

Pas përjashtimit të Sali Berishës për 10 ditë nga Kuvendi, deputetët e PD-së kanë nisur bojkotin në Komisionet Parlamentare. Ky bojkot ishte paralajmëruar që ditën e premte nga PD, e

PD i jep fund bojkotit, nga e hëna rikthim në komisione

Partia Demokratike vendos t’i japë fundi bojkotit. Kryesia e grupit parlamentar të Partisë Demokratike ka vendosur që të ndërpritet bojkoti i kushtëzuar, duke nisur nga dita e hënë. Kështu, demokratët

Sot Referendumi i PS, Rama: Ditë e rëndësishme, Blushi: Bojkot

Kryetar i PS-së, Edi Rama ftoi dje të gjithë anëtarët socialistë që të votojnë sot në referendum, kundër zgjedhjeve të reja në Partinë që ai drejton. Jo vetëm kaq, por

Paloka: Bojkot Parlamentit nese s’ka reflektim

opozita do të vijojë të ketë të njëjtin qëndrim në raport me Parlamentin, që do të thotë se bojkoti do të vijojë për aq kohë sa mazhoranca nuk merr parasysh

Mazhoranca miraton taksat vendore, PD: Do bojkotojmë Këshillin Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot vendimin për taksat vendore vetëm me votat e mazhorancës. Ky veprmi ka shkaktuar një irritim tek këshilltarët e PD dhe përfaqësues të biznesit,

Mungon opozita, dështon mbledhja e Këshillit të Rregullores

Opozita nuk është paraqitur sot në mbledhjen e Këshillit të Rregullores. Mbledhja kishte pikë kyçe diskutimi Kodin e Etikës së deputetëve për të ndaluar fyerjet gjatë seancës plenare. Mungesa e

Basha: Neser do bojkotojmë Kuvendin. Të largohen kriminelët

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se në mbledhjen e grupit parlamentar është vendosur të bllokohet seanca e nesërme plenare. “Pas një diskutimi të gjatë grupi parlamentar demokrat mori vendimin për bllokimin

Komisioni i Ligjeve miraton ligjin e shpronësimeve, opozita bojkoton

Opozita ka vijuar edhe sot të bojkotojë Komisionet Parlamentare. Sot, Komisioni i Ligjeve ka filluar sot mbledhjen me diskutimin e ligjit të shpronësimeve, por sërish opozita ka bojkotuar. Në mungesë

Parlamenti me kriminelë, PD vazhdon bojkotin e komisioneve parlamentare

Pas bërjes publike të kërkesave për largimin nga Kuvendi të deputetë të inkriminalizuar, deputetët e opozitës vijojnë të bojkotojnë komisionet parlamentare. Kështu ndodhi edhe këtë të hënë, kur të djathtët

Byroja e Kuvendit, Deda: Rama i paprekshëm, bojkotojmë Komisionet

Përfundon mbledhja e Byrosë së Kuvendit, pas kërkesës së Partisë Socialiste për përjashtimin për dhjetë ditë të tre deputetëve të opozitës, Gent Strazimiri, Albina Deda e Bedri Hoxha. Këta të

Kthimi i Prengës në Kuvend, PD paralajmëron bojkot

Kthimi i Armando Prengës në Kuvend ka acaruar sërish marrëdhënjet mes opozitës dhe mazhorancës. Partia Demokratike ka kërcënuar sërish me bojkot, pasi e konsideron si të turpshme kthimin në Kuvend

Avokatët sot bojkotojnë proceset hetimore dhe gjyqësore

Avokatët në Shqipëri kanë deklaruar se do të bojkotojnë sot të gjithë proceset hetimore dhe gjyqësore, në çdo nivel gjykimi. Vendimi u mor më 2 shkurt 2016 nga Dhoma Kombëtare

Nuk kanë drita, nxënësit në Dushk bojkotojnë mësimin

Nxënësit e fshatit Dushk të Lushnjes do të bojkotojnë mësimin në shenjë proteste për mungesën e energjisë elektrike në shtëpitë e tyre. “Lajmërim Nesër në datë 07.01.2016, nxënësit e shkollës

PD bojkoton për herë të dytë tryezën për Reformën

Edhe pse mbledhja e ekspertëve u shty për ditën e sotme në orën 15:00, ekspertët e Partisë Demokratike nuk janë paraqitur në tryezën e mbledhur. Mospjesëmarrja e ekspertëve të opozitës

Dy fjalë për politikën e “pritjeve për festa” dhe qytetarinë. SHËNIM

Gjatë jehonës së Revolucionit Kulturor Kinez në Shqipëri erdhi një çast ku u tha se edhe dasmat me aq festime ishin shfaqje e huaj e duheshin redukutuar. Po ndodh mesa

Mediat italiane bojkotojnë filmimet e ISIS: Nuk do të transmetohen më (Video)

Vendimi u mos nga Raineës. Spikerja shprehet se prej muajsh sa herë që vinin këto lloj materialesh kishte një debat për mënyrën sesi duhet të serviret për publikun. “Ajo që

Tifozët Kuq e Zi bojkot miqësores Kosovë-Shqipëri: Kemi vetëm një Kombëtare

Tifozët Kuq e Zi do të bojkotojnë ndeshjen Kosovë-Shqipëri që do të zhvillohet këtë të premte në Prishtinë. Në një reagim në rrjetin e tyre social, ata pohojnë se njohin

Nxënësit bojkotojnë mësimin: Duam anglishten si gjuhë të parë të huaj

Nxënës të shkollës “Sevasti Qiriazi” në Korçë kanë bojkotuar mësimin. 31 nxënës të klasës së tretë janë kundër gjuhës italishte si gjuhë e parë në shkollë. Nxënësit së bashku me

Fatmir Hoxha. “FITORE! Qëllimit ia arritëm për sensibilizim. Beteja sa ka nisur”

Organizatori i protestës antikomuniste të sontme , Fatmir Hoxha, në fund të saj e ka konsideruar një fitore. ” Ne ia dolëm të zgjojmë shqiptarët të cilët ky pushtet po

Protestuesit – deputetëve të PD: Bojkotoni Kuvendin!

Ka përfunduar me sukses protesta antikomuniste tek bunkeri pas ministrisë së Transporteve. Forca të ekzagjeruara policie, speciale, “shqiponja” etj rrethuan në mënyrë të pazakontë një bunker të ndërtuar në mënyrë

LSI bojkoton Ramën?

Pas pushimeve Edi Rama zgjidhi disa tema delikate për të nisur punën e qeverisë së tij. Një nga punët e Ramës gjatë ktyre ditëve ishte takimi i tij në Vlorë,

Bojkotohen fluturimet nga aeroporti i Rinasit, shkak çmimet e larta

Aeroporti i Rinasit po braktiset nga pasagjerët për shkak të çmimeve të larta. Përveç shqetësimit të ngritur nga vetë qytetarët dhe drejtuesit e agjencive turistike, këtë fakt e tregojnë edhe

Merr fund bojkoti në Pogradec, betohet kryetari i ri Eduard Kapri

Këshilli Bashkiak i Pogradecit është konstituuar ditën e sotme, ndërsa i pranishëm në ceremoni ka qenë edhe zv.kryeministri Niko Peleshi. Ditën e sotme është bërë gjithashtu edhe betimi i kryetarit

Reforma në Drejtësi, Halimi: PD nuk është në bojkot

Eduard Halimi, nënkryetari demokrat i Komisionit të Reformës në Drejtësi, deklaroi se Partia Demokratike nuk është në bojkot, por se po punon që në shtator të paraqesë alternativën e saj

PD thyen bojkotin, hyn në Komisionin e Reformës në Drejtësi

Partia Demokratike ka thyer bojkotin dhe ka vendosur të bëhet pjesë e Reformës në Drejtësi. Pas takimeve intensive kohët e fundit ku palë negociatore kanë qenë ndërkombëtarët PD ka vendosur

10 ditë më parë, AK i kërkoi Kosovës të tërhiqej dhe PD të bojkotonte zgjedhjet

Kreshnik Spahiu po trajtohet si profeti që parashikoi rezultatin, bojkotin, parregullsitë dhe skandalet e zgjedhjeve. Lideri kuqezi i kërkoi Halim Kosovës të tërhiqej nga gara dhe PD tue bojkotonte zgjedhjet.

Emigrantët refuzojnë të votojnë, autobusët kthehen bosh nga Selaniku

Në Korçë deri më tani është shënuar një shifër e ulër e pjesmarrjes së votuesve. ABC News raporton se ka dështuar edhe përpjekja për të sjellë emigrantët që të votojnë.