Tag "bojaxhi"

Projekti i stadiumit, Gjergj Bojaxhi sulmon Ramën: Diktator!

Ka reaguar ashpër ish kandidati për bashkinë e Tiranës Gjergj Bojaxhi i cili bashkë me një grup tjetër intelektualësh nuk u lejua të marrë pjesë në prezantimin e projektit për

As bojaxhi nuk bëhesh pa firmën e shokut Rama/ Nga Shkëlzen Berisha

“Në këtë vend as bojaxhi nuk bëhesh dot pa ndërhyrjen e Partisë me në krye shokun Rama.”. Kështu shkruan djali i ish kryeministrit, Shkëlzen Berisha në rrjetin e tij social.

Bojaxhi lajmëron parti të re: Lëvizja do vazhdojë

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë. Duke falenderuar ata që e votuan në

Bojaxhi: Duhet çrrënjosur klientelizmi, pengon zhvillimin e ekonomisë

Kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, i ftuar në Dhomën Kombëtare të Tregtisë, paraqiti vizionin e tij për biznesin. “Sistemi korruptiv dhe klientelist i ndërtuar nga partitë

Bojaxhi: Fushata e Erjon Veliajt ka shkuar 2 milion euro

Fushata e Erjon Veliajt kushton afro 2 milion euro. Shifra marramendëse u bë publike nga kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi. Sipas tij, kjo supër,shumë vjen si

Bojaxhi: Nuk e dimë se kush po i financon fushatat e kandidatëve

Kandidati i pavarur për kryetar i Bashkisë së Tiranës, Gjergj Bojaxhi, ka folur në emisionin “Studio e Hapur” lidhur me pikat konkrete të programit të tij për kryeqytetin. Kur edhe

Bojaxhi: Veliaj po fsheh planet shkatërruese për Parkun e Liqenit

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergji Bojaxhi ka deklaruar se së shpejti do të fillojnë ndërtime në kryeqytet, planet e të cilave po fshihen nga kandidati socialist Erion

Bojaxhi propozon referendum për të ndaluar ndërtimin e pallateve

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi ka kërkuar sot zhvillimin e një referendumi siç tha ai, për shpëtimin e zonave të gjelbra në kryeqytet, Ai iu referua

Aliaj i kërkon PD të mbështesë …Bojaxhiun!

I diskutuari në PD si kandidat për bashkinë e kryeqytetit, Besnik Aliaj , në një postim dje në rrjetin e tij social, u ka kërkuar demokratëve të mbështesin “të pavarurin”

KQZ regjistron 47 parti, sot radha e “Bojaxhiut”

Sot është afati i fundit për regjistrimin e partive politike si subjekte zgjedhore për vendoret e 21 qershorit. Në total numri i partive politike që do garojnë në këto zgjedhje

Gjergj Bojaxhi: Dua të ndryshoj fatin e Tiranës

Gjatë një emisioni televiziv kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, ka deklaruar se vendimi për të kandiduar ka ardhur si rrjedhojë e një vlerësimi nga një grup

Gjergj Bojaxhi shpall kandidaturën për bashkinë e Tiranës

Gjergj Bojaxhi, ish –drejtori i KESH dhe INUK në kohën e qeverisë Berisha, ka shpallur kandidaturën për kryetar të bashkisë së Tiranës. Bojaxhi do të kandidojë si i pavarur në

Emërimi i Erjon Bojaxhi, PS: PD baltë mbi qeverinë, akuzat bien mbi pushtetin e saj

Partia Demokratike po gërmon në oborrin e pushtetit të saj në lidhje me emërimet që janë bërë në kohën që ajo qeveriste. Kështu deklaroi nga selia rozë, deputetja Vasilika Hysi.

Gjergj Bojaxhi pozicionohet: Votoj Olldashin

Gjergj Bojaxhi, një nga eksponentët e PD-së, në një intervistë dhënë mbrëmë për “Ora News”-in, deklaroi haptazi votën për një nga kandidatët për kreun e PD-së, duke thënë se do