Tag "Bode"

Bode analizon buxhetin e Ramës: Dështim total, 400 ml dollarë taksa. Ja çfarë fshihet

Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode, në studion e lajmeve të Ora News tha se akciza e gazit është një pretekst për rritjen e çmimit. Ai u shpreh se ajo është

Zbardhet debati Bode-Ahmetaj për rritjen e taksave. Diskutohet buxheti i ri

Në komisionin parlamentar të Ekonomisë u diskutuan sot të ardhurat e Buxhetit 2017, debat që u shoqëruan me qendrime të ndryshme mbi politikën e taksave dhe përfitimet prej tyre. Deputeti

Protesta te Liqeni, policia godet deputetë e PD-së, Paloka dhe Bode

Pre e dhunës së policisë e forcave speciale tek protesta kundër betonizimit të parkut të liqenit kanë rënë edhe deputetët e Partisë Demokratike. Mësohet se janë goditur nga policia deputetët

Kallëzimi i Gjiknurit, Ruli: Pse nuk hetohet ish ministrat e LSI-së?

Pas kallëzimit të ministrisë së Energjisë për privatizimin e OSSH-së ku u kallëzuan në prokurori 4 ish ministra demokrat, ka reaguar Genc Ruli. Akuza e Gjiknurit është bërë kundër ish

Bode: Ekonomia ra me 5%, mungojnë 100 mln dollarë nga taksat e rritura

Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode, duke diskutuar për buxhetin e 2016 u shpreh se qeveria Rama ka shënuar rekorde negative. Sipas tij , të ardhurat kanë rënë me rreth 400

Deputetët e maxhorancës kryqëzojnë Canin në Komision

Ministri i Financave, Shkëlqim Cani nuk e pati aq të lehtë praninë në komisionin parlamentar të Ekonomisë. Përveç opozitës, kritikat i erdhën nga edhe nga deputetët e mazhorancës në lidhje

Meta e Bode debat e akuza për CEZ-in. Ja çfarë thanë

Dy ish ministrat e qeverisë Berisha janë zënë në seancë në lidhje me aferën e CEZ-it. Ish ministri Ridvan Bode tha gjatë fjalës së tij në seancë se apologjia e

“CEZ”, Bode publikon faktet: Ja letra e BB që fshihet nga qeveria, Meta të dorëhiqet

Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë Rama se po tentojnë të fshehin të vërtetën lidhur me aferën CEZ-DIA. Ish-Ministri i Financave, Ridvan Bode, në një deklaratë për mediat e cilësoi një

Aksioni kundër informalitetit me efekte negative afatgjata për biznesin

Ridvan Bode mendon se aksioni i qeverisë kundër informalitetit, edhe pse përkohësisht mund të sjellë të ardhura shtesë në buxhet, do të godasë ekonominë. Në një intervistë për “Top Channel”

Bode: Aksioni kundër informalitetit, efekte negative në terma afatgjatë

Ish-ministri demokrat i Financave, Ridvan Bode, mendon se aksioni ndaj informalitetit do të ketë impakt negativ në ekonomi, në terma afatgjatë. Duke komentuar aksionin që qeveria ka ndërmarrë që nga

Bode: Qeveria dështoi në ekonomi, duke e futur atë në krizë

Për Ridvan Boden, politikat fiskale të Qeverisë janë të dështuara, duke vënë në vështirësi jo vetëm biznesin, por tërë ekonominë kombëtare. “E gjithë politika fiskale që tentoi të ndërtonte Qeveria

Bode: Buxheti prek shtresat në nevojë, qeveria dështoi

Ish-ministri i Financave Ridvan Bode, ngre shqetësimin se buxheti i rishikuar përmes aktit normativ, do të përkeqësojë më tej kushtet e ekonomisë, e do të rrisë varfërinë ekstreme. Gjate nje

Prokuroria zgjat hetimet edhe me 3 muaj për Boden dhe Tafaj

Ish­-ministrat e qeverisë “Berisha” Ridvan Bode dhe Myqerem Tafaj, do vijojnë të hetohen edhe tre muaj të tjerë nga Prokuroria e Përgjithshme. Pak ditë më parë, prokurorët e dosjes vendosën

Bode: Impiantet e Ballshit dhe Fierit u përdorën për vota

Ish-Ministri i Financave, Ridvan Bode ka deklaruar në seancën e sotme parlamentare se doganat kanë mbledhur 75 milionë dollarë më pak për periudhën 5-mujore. Bode shtoi se qeveria i është

Pasuria e Bodes: Prokuroria hetim edhe në bankat e huaja

Prokuroria e Përgjitshme ka nisur hetimet mbi pasuritë e padeklaruara të ish ministrit të Financave Ritvan Bode. Në 7 prill, ILDKPKI paditi në prokurori Boden, duke e akuzaur për refuzim

Bode: Ekonomia shqiptare po pëson humbjet më të mëdha

Deputeti Ridvan Bode, tha sot ne Kuvend se ekonomia shqiptare sot po përjeton humbjet më të mëdha. Sipas Bodes falë paketës fiskale qytetarët sot po paguajnë më shumë. “Shqiptarët e

Bode: Kallëzim kreut të ILDKP, kjo histori ka prapaskenë politike

Pas lajmit se ILDKP ka bere nje kallezim penal ndaj deputetit democrat Ridvan Bode per fshehje te pasurise, ky I fundit ka reaguar duke thene se ai vete do te

ILDKP kallëzim penal ndaj Bodes, fshehu pasurine

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive ka kallëzuar penalisht ish ministrin e Financave Ridvan Bobe për mosdeklarim të pasurisë. Sipas ILDKP Bode nuk ka paraqitur dokumentet për të ardhurat

Tarifimi i rrugëve, Bode: Qeveria e etur për taksa

Debatet mes opozitës dhe mazhorancës nuk kanë munguar edhe këtë të martë në komisionin e ekonomisë teksa diskutohej strategjia e qeverisë për taksimin e rrugëve, që kërkon miratimin e një

Bode debat me Braçen në Komisionin e Ekonomisë

Opozita është larguar sërish nga Komisioni i Ekonomisë ditën e sotme. Pas debateve midis deputetëve të mazhorancës dhe opozitës, këta të fundit kanë vendosur të largohen. Gjatë mbledhjes ish-Ministri i

Bode: Papunësia dhe mjerimi në nivelin më të lartë të 20 viteve të fundit

Ridvan Bode hesh poshtë gënjeshtrat e Ramës për punësimin. Të gjitha shifrat tregojnë të kundërtën e propagandës së qeverisë. Dhjetra mijë qytetarë humbasin vendet e punës, dhe përzihen nga policia

Bode e Shehu: Buxheti larg interesave të qytetarëve

Ndërsa maxhoranca ka vijuar diskutimet për projektbuxhetin nga salla e kuvendit, opozita, e cila nuk ishte e pranishme, ka komentuar nga selia blu. Në një koment për mediat ish-ministri i

Buxheti i qeverisë, më shumë taksa për 95% të shqiptarëve

Deputeti i Partise Demokratike Ridvan Bode ka bere një analizë të detajuar për rritjen e re të taksave që parashikon qeveria për vitin 2015, barrë që do ta paguajnë 95

Rruga e Kombit, paditet Ridvan Bode dhe zëvëndësi i tij, Shehu

Ministria e Financave kallëzon penalisht ish-ministrin Ridvan Bode dhe zëvendësin e tij Sherefedin Shehu. Dy ish drejtuesit e Ministrisë së Financave akuzohen për shpërdorim detyre e shkelje të barazisë në

PD: Buxheti shtesë, mashtrim shtesë i Edi Ramës

Deklarata e deputetit të Partisë Demokratike, Ridvan Bode: Dje Kryeministri Rama bëri gënjeshtrën e radhës elektorale, një mashtrim shtesë, për një buxhet shtesë që s’qenka parë prej 5 vjetësh. Ky

PD: Analizë praktikave të prokurorimit të drejtpërdrejtë që ka bërë qeveria

Ngrihen grupe pune që do të informojnë partnerët ndërkombëtarë për mungesën e transparencës dhe që do dërgojnë konkluzionet e 1400 dosjeve, në Prokurorinë e Përgjithshme Anëtarët e Komisionit të Ligjeve

Bode: Nuk mendoj që PD do të bojkotojë zgjedhjet lokale

I ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” në TCH, deputetit i Partisë Demokratike Ridvan Bode, ka hedhur poshtë të gjitha zërat për një bojkot të zgjedhjeve vendore nga ana e

PD: Skandali i qeverisë me CEZ, shqiptarët paguajnë nga xhepi 1.1 mln lekë

Deputeti Bode shpjegon skandalin qeveritar me kompaninë CEZ, të cilës qeveria i fali 3 miliardë dollarë në dëm të vendit, shumë që do të paguhet nga qytetarët shqiptarë me rritjen

Bode: Rama-Meta po personalizojnë institucionet

Përpjekje për ti mbyllur gojën opozitës, i ka cilësuar deputeti i PD-së Ridvan Bode incidentin e fundit dhe gjuhën e përdorur në Kuvend. Bode theksoi se në 300 ditë qeverisje

Debate Braçe-Bode tek Komisioni i Ekonomisë për ish-të përndjekurit

Teksa diskutohej pr/ligji për ish-të përndjekurit ka pasur debate në komisionin e Ekonomisë. Opozita është shprehur se ky pr/ligj nuk i zgjidh problemet e kësaj kategorie. I pranishëm në këtë