Tag "boci"

Boçi: PD do të kthehet në Kuvend pas krijimit të qeverisë teknike

Kur na ndajnë vetëm 4 muaj nga zgjedhjet e përgjithshme opozita e vendit ka nisur një protestë maratonë me një kusht të vetëm. Formimin e një qeverie teknike që garanton

Luçiano Boçi: Të paaftët e arsimit mashtruan studentët, ndryshuan afatet

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama për shtyrjen e afatit të regjistrimit për studentët. Kreu i departamentit të Arsimit në PD, Luçiano Boçi tha se Rama ndryshoi rregullat e lojës.

PD: 41 mijë maturantë në ankth, qeveria ka bllokuar aplikimin në universitete

Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverinë në lidhje me Maturën Shtetërore, pasi sipas saj janë bllokuar aplikimet në universitete. Në një dalje publike nga selia blu, ligjvënësi demokrat, Luçiano Boçi

Luçiano Boçi: Fjalori i Akademisë malazeze, thjesht dhe vetëm Provokacija

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, ka reaguar pas publikimit në media të përkufizimit të shqiptarëve në fjalorin e Akademisë malazeze. Në postimin në rrjetin social facebook me titull “Albanizacija

“Shullazi”, Boçi: Rama çon krimin dhe në Universitet

Partia Demokratike ka akuzon kryeministrin Rama se e ka çuar krimin edhe në Universitet. Kreu i Departamentit të Arsimit në PD, Luçiano Boçi deklaroi se është zyrtare që kandidati për

“Rama merr në mbrotje të kërkuarin nga FBI”. Ja akuza

Partia Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se po merr në mbrojtje Knidi Basharin, që sipas tyre është kërkuar nga ana e Burosë Federale të Hetimit, për mashtrim financiar.

PD: Beqaj sërish tender kompanisë së tij me vlerë 1,3 miliardë lekë

Partia Demokratike ka akuzuar sërish kryeminsitrin Edi Rama dhe ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, për tendera të tjerë korruptivë. Në një deklaratë për mediat, deputeti demokrat Luçiano Boçi, tha se

Boçi: Prokuroria të nisë hetimin ndaj Ilir Metës

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot akuzat ndaj kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat, deputeti i PD-së Luçiano Boçi, ka kërkuar dorëheqjen e Metës. “Fakte të

Boçi-Ballës: Je qenef deputet, Balla: Do ti drejtohem Byrosë së Kuvendit

Gjatë seancës së sotme plenare e cila u drejtua për herë të parë nga nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi pati debate në lidhje me kandidaturat për zgjedhjet vendore. Teksa fliste

Protesta e studentëve, Boçi: Beteja e tyre është e të gjithëve

“Mbështetje për studentët e infermierisë” – Kjo thirrje ka ardhur nga PD-ja e pikërisht nga kreu i Departamentit të Arsimit, Luçiano Boçi, vetëm pak minuta pas tensionimit të protestës që

Rritja e çmimit të energjisë na prek të gjithëve! Paralajmërohen protesta

Në një deklaratë për media deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi denoncoi rritjen e çmimit të energjisë që do të prekë mirëqënien e çdo familje shqiptare. Ai tha se rritja

Deputeti i PD, Boçi: Qëndrimi ynë do jetë i njëjtë nëse pakti nuk arrihet

Deputeti i PD-se Luciano Boçi është shprehur se do të vijojë bojkoti nëse nuk do të arrihet një marrëveshje me mazhorancës. Boçi tha se opozita ka shprehur gatishmërinë e saj

Drejtori i OSHEE Lushnje, Rama mbron hajdutin e energjisë me mashtrim publik

Në një deklaratë për mediat, deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi denoncon faktin se drejtori i emëruar nga Rama në krye të OSHEE në Lushnje, që ka abuzuar me biznesin

PD: Fushata e Ramës me universitetet, e kompromentuar që në nisje

Kur aksionet bëhen në mënyrë spotane, pa transparencë dhe për interesa klienteliste, ato janë të destinuara të mos sjellin rezultatet e duhura dhe të mos i shërbejnë shoqërisë. Dhe kur

Rikthehen në çadra dy prej grevistëve. Boçi: Asnjë reagim nga godina e mashtrimeve

Janë rikthyer në çadrat e grevës Astrit Lika dhe Mahir Reçi. Lika deklaroi para mediave se do të vazhdojë deri në fund dhe se nuk ka kthim pas. “Do të

PD, Boçi: Rama-Meta nuk heqin dorë nga zaptimi i AMA-s për interesa klienteliste

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, denoncoi sot ato që ai i quajti manovra të mazhorancës në shkelje të ligjit dhe rregullores së Kuvendit lidhur me çështjen e mandatit të kryetares

PD, Boçi: Qeveria të dorëhiqet dhe zgjedhje të parakohshme

Deputeti i PD-së, njëherësh dhe kreu i demokratëve të Elbasanit, z.Luçiano Boçi, e krahason qeverinë “Rama” me një peme të gënjeshtërt, me kurorë tërheqëse, por me rrënjë të kalbura, e

Boçi: Rama ta luftojë korrupsionin duke nisur nga vetja

Hakmarrje politike dhe të mirëmenduar. Kështu e komenton deputeti demokrat Luçiano Boçi akuzën e Ministrisë së Mbrojtjes ndaj ish-kreut të këtij dikasteri Arben Imami. Duke e vlërsuar një hakmarrje personale

Luçiano Boçi: Me Bashën në krye, PD do të jetë parti e së ardhmes

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi bën përgjegjës të gjithë drejtuesit e PD-së për humbjen e 23 qershorit, ndërsa kërkon një analizë të hollësishme për shkaqet e kalimit të PD-së në