Tag "Boateng"

Boateng: Isha me fat që shënova

Goli i Jerome Boateng në minutën e fundit të sfidës i dha tri pikë me shumë vlerë Bayern Munchen përballë rivalit më të fortë të grupit, Manchester City-t. Formacioni i

Boateng: Më përzunë për motive politike

Kevin-Prince Boateng ka theksuar se u përzu nga grumbullimi i Ganës së bashku me Muntarin për motive politike dhe jo disiplinore siç është thënë. “Nuk jam zënë kurrë me Muntarin.

Lind djali i Boateng dhe Melissa Satta-s (FOTO LAJM)

Ka ardhur me një postim në Twitter nga Kevin Prince Boateng lajmi për ardhjen në jetë të linjdes së djalit Maddox Prince. Çifti i famshëm i futbollit Melissa Satta-Kevin Prince

Boateng: Milani? Eshtë ende një “plagë” e hapur

Tani luan për ngjyrat e Schalkes në Bundesliga, por nostalgjia për Milanin te Kevin Princ Boateng është prezente, e madje shumë e fortë siç tregon vetë futbollisti ganez në intervistën

Boateng sulmohet në Gjermani, përfundon në spital

Kishtlindjet kanë kaluar me frikë për Kevin princ Boateng. Lojtari i Schalke 04 është sulmuar në qytetin Gelsenkirchen ku ai luan. Mesfushori ganez, është goditur me grusht nga një mik

Boateng-Satta, lidhja në krizë?

Kur të gjithë prisnim që ajo të ndiqte të dashurin e saj në aventurën e re, gjërat duket se nuk janë aq të mira për Kevin Prince Boateng dhe Melissa

Boateng: Racizmi s’më largon nga Milani

Kevin-Princ Boateng ka qenë objekt i koreve raciste nga tifozët e Juventusit në ndeshjen e fundjavës së kaluar me Milanin. Megjithatë, lojtari nga Gana është i lumtur te kuqezinjtë dhe

Boateng: Sfidat me Juven janë speciale

Mesfushori i Milanit, Kevin-Prince Boateng, mendon se sfida e së dielës kundër Juventusit do të jetë vendimtare për vendin e dytë në renditje. Kuqezinjtë janë katër pikë prapa Napolit që