Tag "BMW"

BMW-ja përfshihet nga flakët te Shkëmbi i Kavajës

Një automjet tip “BMW” është djegur pranë Shkëmbit të Kavajës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe mjeti ishte i parkuar para një hoteli në momentin kur makina

Ja biçikleta më e re e BMW

Për të gjithë ata të cilët e adhurojnë firmën BMW dhe nuk mund ta ngasin një makinë tani kanë mundësi që të kenë diçka nga firma BMW, por jo makinë,

Aksident në Durrës, BMW godet furgonin, vdes drejtuesi 30 vjeçar

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sukth të Durrësit. Mësohet se në aksident janë përfshirë dy mjete, një furgon dhe një mjet

BMW-ja tregon makinat vetë-drejtuese që marrin kthesat vetë

Duke përdorur një radar prej 360 gradësh, sensorë dhe kamera me ultratinguj, BMW tregoi teknologjinë e saj të re autonome për makina në Ekspozitën e Përdoruesve të Elektronikës (EPE) në

Durrës, policia arreston 2 persona që tentuan të grabisnin një “BMW”

2 persona janë vënë në pranga mesditën e sotme në Durrës, pasi kanë tentuar të grabisin një automjet nën kërcënimin e armës. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë me

Kavajë, ambulanca përplaset me një BMW, plagoset shoferi

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Durrës-Kavajë, në afërsi të fshatit Qerret. Në aksident janë përfshirë dy makina, më konkretisht një auto-ambulancë

Tani, të lidhura me internet edhe makinat ‘BMW’

Të tjera risi po ndodhin në prodhimin e automjetëve. Tani së fundmi makinat e ‘BMW’-së do të jenë të lidhura me internet. Kjo shpikje bëhet fjalë të realizohet pas vitit

Një kompjuter i ri po krijohet nga BMW

Një degë e “BMW Group” ka krijuar një dizajn mjaft interesant, për një kompjuter video-lojërash që do të shfaqet javën e ardhshme në panairin tregtar “Computex” në Tajvan. Çdo vit