Tag "Blu"

Rama: Jam veshur me blu për t’i dhënë shanse konsensusit

Në një takim me studentët e Juridikut, kryeministri i vendit Edi Rama, ka qenë i veshur me xhaketë ngjyrë blu. Mes akuzave të forta ndaj opozitën për reformën në drejtësi,

Vajzës 7 vjeçare i blen diamantin me vlerë 48 milion dollar

Një miliarder gjithçka që investon e bën vetëm për vajzën e tij. Joseph Lau ka blerë një gur të çmuar në Zvicër me vlerë prej 48.46 milion dollaresh duke e

Sekretari gjerman i shtetit: Do të qëndrojnë azilkërkuesit shqiptarë që marrin ‘kartën blu’

Ndërsa nga njëra anë Bundestagu Gjerman i ka bërë tepër të qarta qëndrimet zyrtare kundër azilkërkuesve politik të rremë që vijnë nga Ballkani Perëndimor, politikat shtrënguese që planifikon të ndërmarrë

Hëna Blu, që nuk është…blu

Mbrëmjen e ditës së premte, edhe në Tiranë, ashtu si në shumë kryeqytete e qytete të globit, u pa ajo që quhet “Hëna Blu”. Hëna Blu nuk është ndonjë event

Liqeni që në dimër merr ngjyrë blu dhe në verë të kuqe

Liqeni Tuz në Anadollin Qendror, është një liqen i cili shfaq një fenomen të rrallë natyror. Sipas “Anadolu Agency” (AA) gjatë stinës së dimrit liqeni merr ngjyrë blu të hapur,

E konfirmuar: Kuksi i rikthehet PD-së pasi e shiti Halili te LSI

Procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Kukësit ka përfunduar, ku rezulton fituese Aleanca Popullore për Punë dhe Dinjitet (APPD). Kandidati i djathtë, Bashkim Shehu, është shpallur fitues i

E rrallë, bie borë ngjyrë blu (FOTO)

Banorët e një qyteti rus u gdhinë në mëngjes të shokuar, kur panë se kishte rënë dëborë blu. Ky fenomen i çuditshëm ndodhi në Chelyabinsk, në Urale. Banorët druhen se bora

“Blu Products” paraqet telefonat inteligjentë

Tregut i shtohen tre telefona të rinj inteligjentë me sistem operativ “Android”. “Blu Products”, një kompani që nuk është shumë e njohur ka paraqitur disa modele që janë të serive

Vlorë e Dibër, sëmundja “Gjuha Blu” përhapet me shpejtësi te kafshët

Virusi “Gjuha e blu” ka shtrirë hartën e prekshmërisë në qytetin e Vlorës. Ky fakt është konfirmuar nga drejtori i Drejtori i Bujqësisë dhe Ushqimit, Beqir Kashuri ku sipas tij

E gjelbër, blu, e zezë apo e kuqe?…

Përgatiti: Entela Bineri Harmonia mes mendimit, ndjesisë dhe aftësisë fizike për të vepruar çon në atë që e quajmë energji të brendshme, e cila prodhon më pas vepra pa fund.

Europianët e 7 mijë viteve më parë kishin sy blu dhe lëkurë të errët

Europianët e 7.000 viteve më parë kishin sy blu dhe lëkurë të errët. Pamja e tyre është rindërtuar për herë të parë falë një analize të ADN-së nga disa mbetje

Telefoni i ri inteligjent nga ‘BLU Life Pure’

Kompania BLU nuk është një kompani shumë e njohur në tregun e telefonave inteligjentë, por ata prodhojnë disa telefona të mirë me çmime të lira. Kompania prezantoi kohët e fundit

Basha mbledh aleatet, unifikohet qëndrimi ndaj ftesës së Ramës

(Në përditësim) Një ditë pas ftesës së hapur të Edi Ramës për takim me opozitën, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot në selinë blu aleatët. Takimi nisi

Njeriu me lëkurën blu vdiq në moshën 62 vjeçare

Disa vjet më parë ai u bë i njohur në mbarë botën duke tronditur opinionin publik, për shkak të ngjyrës shumë të çuditshme blu – gri të lëkurës së tij.

Rihanna vendos buzëkuq blu, teksa prezanton koleksionin e ri

Rihanna ka vendosur një tjetër risi në fushën e modes. Ajo është shfaqur me buzët të lyra në ngjyrë blu teksa ka prezantuar në Londër koleksionin e ri të veshjeve

Selia blu, në heshtje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha prej datës 23 qershor nuk ka qenë në selinë e PD-së. Pas daljes për shtyp pak para përfundimit të votimit ditën e zgjedhjeve, Berisha

“Blu Products” paraqet telefonat inteligjentë“Blu Products” paraqet telefonat inteligjentë

Tregut i shtohen tre telefona të rinj inteligjentë me sistem operativ “Android”. “Blu Products”, një kompani që nuk është shumë e njohur ka paraqitur disa modele që janë të serive