Tag "bloomberg"

Terrorizmi shkatërron turizmin në Turqi, humbje prej 17 miliardë dollarës

Sipas një analize të bërë nga rrjeti informativ Bloomberg, referuar goditjes që ka marrë ekonomia e Turqisë pas sulmit terrorist të së martës ku mbetën të vrarë 41 persona, flitet

Surpriza: Michael Bloomberg po kandidon për president të SHBA?

Zëra të besueshëm po qarkullojnë se  Michael Bloomberg mund të futet si kandidat i pavarur në garën për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bloomberg për 11 vjet (2002 –

Parashikimi pesimist i Bloomberg për 2016: Trump President, Anglia jashtë BE

Gjiganti i informacionit ndërkombëtar për çështjet e ekonomisë “Bloomberg” përmes një shkrimi ka renditur disa pika më pesimiste për vitin 2016. Përmes shkrimit “Guida pesimiste e botes në vitin 2016”,

Bloomberg: Benzina në Shqipëri ndër 5 më të shtrenjtat në botë

Një hartë interaktive e “Bloomberg” krahason çmimet e benzinës në vendet kryesore të botës, në raport me fuqinë blerëse. Krahas renditjes në vlerë absolute, “Bloomberg” jep dhe krahasimin sipas një