Tag "blloku"

Historia e ish-Bllokut: Sekretet dhe intrigat e lagjes më të famshme të Tiranës

Për pjesën më të madhe të qytetarëve të Tiranës, ish-Blloku është lagjja më në modë dhe më e gjallë e kryeqytetit. Për guidat turistike ai është vendi që rekomandohet për

Bizneset te ish-Blloku do të taksohen si të mëdhenj

Pavarësisht se jeni biznes i vogël, nëse ndodheni te zona e ish-Bllokut do të kaloni si biznes i madh, duke u taksuar në të njëjtën mënyrë me këta të fundit.

Ja kush është ish polici që u vra mbrëmë te Blloku

Identifikohet viktima e atentatit me silenciator në mes të zonës së ish-Bllokut në Tiranë. Ai është një ish-efektiv policie i identifikuar si Ajet Zeqaj. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në

Mbetet gjithë natën pa drita zona e ish-Bllokut në Tiranë

Zona e ish-Bllokut në Tiranë ka mbetur mbrëmë pothuajse gjithë natën pa drita në errësirë totale. Brenda pak minutave lokalet u zbrazën nga klientët. Mungesa e energjisë u shkaktoi humbje

Po të çoheshin viktimat e 21 janarit, çdo t’ju thoshin? Nga Gent STRAZIMIRI

Nëse viktimat e asaj dite tragjike do të ishin ringjallur vetëm për sot, dy fjalë me ju do i kishin… Një natë më parë u kishe servirur live organizatorin e

Tiranë, makina merr flakë në Bllok afër karburantit, alarmohen banorët

Një automjet është përfshirë nga flakët në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Automjeti ka marrë flakë në afërsi të një pike karburanti, gjë që ka alarmuar banorët, të cilët kanë

Klasa e Andi Bushatit dhe valixhes së drunjtë. Nga Flamur TAJARI

Puna më e vështirë është të marrësh penën e të shkruash ndaj një kolegu. Edhe pse kolegu nuk ia ka përtuar nga ana tjetër të bëjë të njejtën gjë më

Ministrja Klajda Gjosha me shtëpi të re në mes të Bllokut…. Gjeje se sa!

Plot 160 metra katrore në mes të zonës më të shtrenjtë të Tiranës, në Bllok. Apartamenti ka kushtuar plot 256 mijë euro, pra diçka më shumë se ..një çerek milioni

Dëshmia e adoleshentes fundos Gaçajn: Si shpërndanim drogë në Bllok

Elvis Gaçaj përdorte vajza të reja për shpërndarjen e lëndëve narkotike nëpër lokalet e natës në kryeqytet. Kështu e nis dëshminë e saj 18-vjeçarja, emri i të cilës nuk bëhet

Zgjedhjet parlamentare në Danimarkë, fitues blloku i djathtë

Zgjedhjet për parlamentin danez kanë përfunduar mbrëmjen e djeshme duke i dhënë fitoren partisë opozitare të qëndrës dhe bllokut të djathtë. Rezultati është tashmë i përcaktuar me 51.9% blloku blu

Mediat kosovare: Blloku VLAN mund të shpërbëhet

Blloku VLAN në Kosovë po jeton siç duket orët e fundit. Mediat kosovare bëjnë të ditur se ka shumë mundësi që blloku të shpërbëhet dhe koalicioni i ri qeveritar të

Isa Mustafa: Bllokut i duhet marrëveshje e re

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa, ka paralajmëruar partitë e Bllokut mbi marrëveshjen e deritanishme duhet të bëjnë një marrëveshje të re, me të cilën do t’i përcaktonin përgjegjësitë e reja

Blloku heq dorë nga Kryeparlamentari

Blloku LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje ka hequr dorë nga pozita e Kryeparlamentarit, pesë muaj pasi vendi ishte bllokuar pikërisht për këtë post të synuar nga partitë opozitare. Pas takimit të Bllokut,

Blloku nuk përjashton mundësinë t’i drejtohet Kushtetueses

Liderët e Bllokut LDK-AAK-Nisma patën një takim me përfaqësuesit e të gjitha pakicave të përfaqësuara në Kuvend, në përpjekje për gjetjen e një zgjidhjeje për tejkalimin e ngërçit politik. Kreu

Blloku thotë se mund të shkarkojë Brovinën

Përfaqësuesit e Bllokut thonë se Rregullorja e Kuvendit e njeh një mundësi të shkarkimit tw kryesueses sw Kuvendit, Flora Brovina, pavarësisht se kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, deklaroi se

Haradinaj: Blloku nuk thyhet

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se blloku nuk do të mund të thyhet. Fjalët se blloku mund të thyhet ndonjë ditë, Haradinaj i ka cilësuar si fjalë që

Vrasja te Blloku, rrëfimi i të plagosurit: Pashë që nga kurrizi po më rridhte gjak

Elton Fusha, i cili një vit më parë i mbijetoi atentatit në zonën e ish-Bllokut, gjatë marrjes së tij në pyetje nga policia ka rrëfyer për të gjitha konfliktet e

Blloku koordinohet me Listën Serbe

Partitë e të ashtuquajturit Bllok Opozitar, LDK-AAK-Nisma pritet që sot të takohen me përfaqësuesit e Listës Serbe. Burime te Gazetes Express thone se mbledhja pritet të mbahen në zyrat e

Blloku LDK-AAK-Nisma, mblidhet sot në orën 12

Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj do të zhvillojnë një takim të ri sot, në zyrat e GP të LDK’së në Kuvendin e Kosovës. Në këtë takim pritet të

Thaçi e cilëson shantazh pretendimin e “Bllokut”

Partia Demokratike e Kosovës dhe lideri i saj, Hashim Thaçi, i konsideron si jokushtetuese pretendimet e bllokut të partive, LDK, AAK dhe Nisma, për marrjen nën drejtim të institucioneve të

Thellohen çarjet mes PDK-së dhe “bllokut”

Blloku i partive të koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë refuzuar ftesën e deputetes më të vjetër, Flora Brovina për t’u takuar në

Blloku nën presion të Vetëvendosjes dhe Listës Serbe

Nëse verdikti i Kushtetueses konfirmon legjitimitetin e zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit, partitë e bllokut opozitar kanë paralajmëruar rinisjen e një raundi të ri takimesh me “Vetëvendosjen” për të bindur

Blloku e do Vetëvendosjen në Qeveri

Blloku trepalësh LDK-AAK-NISMA shpreson ende që ta përfshijë Lëvizjen Vetëvendosje në Qeveri, me pretendimin për ta drejtuar vendin në mandatin e ardhshëm, edhe pse disa tentativa për marrëveshje kanë dështuar.

“Blloku”: Të ndalojnë praktikat korruptive të qeverisë në largim

Vakuumi institucional po e dëmton rëndë Kosovën, është vlerësimi që koalicioni paszgjedhor i partive opozitare e ka bërë sot përmes një komunikate dërguar mediave. LDK-AAK-Nisma gjithashtu vlerëson se “praktikat korruptive

Blloku opozitar i drejtohet Kushtetueses

Pasi PDK-ja çoi në Gjykatë Kushtetuese lëndën për ligjshmërinë e seancës konstetuive, të njëjtin veprim ka bërë edhe blloku opozitar, LDK-AAK-NISMA. Përfaqësuesi i koalicionit LDK, AAK, Nisma, Kujtim Shala ka

Jo qeverisë “Thaçi 3”, përafrohet edhe më shumë blloku opozitar

Liderët e partive LDK, AAK, Nisma dhe Vetëvendosje kanë përafruar edhe më shumë për qëndrimet e tyre sa i përket themelimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Pas takimit

Arrestohet autori i vrasjes te ish-Blloku

Një borxh i pashlyer ka qenë motivi i vrasjes së Majlinda Hoxhës në një lokal në zemër të bllokut një javë më parë. Edhe pse ajo është vrarë gabimisht pasi

Atentat në mes të Bllokut, gruaja vritet gabimisht

Atentat me pistoletë në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, vdes shtetasja Majlinda Hoxha, plagoset rëndë shtetasi Elidon Fusha rreth 30-vjeç. Ngjarja u shënua mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:45 në

Nis rikualifikimi urban i bllokut “Sadik Petrela”Urban re-qualification starts for “Sadik Petrela” area

“Sot fillon rikualifikimi urban i një blloku shumë të madh prej 5 ha, 50 mijë metra katrorë. Quhet blloku “Sadik Petrela” dhe është një bllok, i cili në tërësi përbëhet

Berisha: Rama synon rikthimin e pinjollëve të bllokut

Kryeministri Berisha ka komentuar nga Shkodra ku zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët lokalë fushatën elektorale të kreut të PS-së Rama dhe përpjekjen e tij për të ecur mbrapsht e për