Tag "bllokon"

Enca hakmerret me faqet të cilat tallen me të. Ja çfarë bën ajo (Foto)

Përpos se një personazh i pëlqyer, Enca Haxhia jo rrallëherë ka qenë objekt tallje në shumë faqe të internetit. Duke u komentuar pesha e saj e tepërt dhe ndryshimet në

PD: 41 mijë maturantë në ankth, qeveria ka bllokuar aplikimin në universitete

Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverinë në lidhje me Maturën Shtetërore, pasi sipas saj janë bllokuar aplikimet në universitete. Në një dalje publike nga selia blu, ligjvënësi demokrat, Luçiano Boçi

LSI “bllokon” kufijtë 8 kryebashkiakëve të vet: S’ka udhëtime jashtë vendit dhe as pushime verore

Kryesia e LSI-së ka marrë një vendim për 8 kryebashkiakët e njësive vendore që drejtohen nga kjo parti, ku urdhërohen të pezullojnë pushimet verore dhe përgjatë javëve të ardhshme të

Kroacia nuk lejon hapjen e negociatave të Serbisë me BE-në

Bashkimi Evropian ka hapur të enjten kapituj të rinj të negociatave të anëtarësimit me Turqinë dhe Malin e Zi, por nuk ka arritur të hapë negociata për kapitullin 23, që

Tjetër shtetrrethim në Tiranë. Lal’Eri ka bllokuar këtë rrugë

Asnjëherë nuk dihet se cila rrugë do të bllokohet në Tiranë. Tashmë është bërë e përditshme, ku kryebashkiaku Veliaj bllokon një rrugë në Tiranë për shkak të xhirove me biçikleta.

Rama paralizon Tiranën me trafik për të bërë show me Kombëtaren (Foto)

Për për bërë shfaqje, Edi Rama është i pari. Kryeministri jonë nuk lë asnjë ngjarje pa përfituar për të bërë show dhe për ti treguar njerëzve se ai është kudo.

Blushi: Politika po bllokon me konsensus Reformën në Drejtësi

Deputeti Ben Blushi ka akuzuar qeverinë dhe opozitën se po bllokojnë me konsensus reformën në drejtësi. Nga foltorja e Kuvendit, Blushi ka theksuar se edhe nëse do të ketë reformë

Kushuriri i Edi Ramës bllokon rrugën: Është prona ime

Djali i tezes së Edi Ramës ka bllokuar rrugën duke pretenduar se është pronari i saj. Personi në fjalë ka mbiemrin Koleka dhe ka disa minuta që debaton me policët

Zyrtare/SHBA nis bllokimin e vizave për gjyqtarët e korruptuar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë filluar të refuzojnë vizat për gjyqtarët e korruptuar. Lajmi është konfirmuar nga ambasadori Donald Lu gjatë një komunikimi me publikun në rrjetet sociale. “Korrupsioni

Lacio interesohet për Mavrajn, Këlni e bllokon

Mediat pranë Lacios kanë bërë me dije se në listën e emrave që kërkohen këtë merkato nga bardhekaltrit ka edhe emra të përsëritur. Mes tyre përmendet mbrojtësi i Këlnit, Mërgim

Kryegjyshata Botërore pa drita dhe pa lekë. Ia bllokon OSHEE

Si pasojë e mospagimit të faturave të energjisë elektrike, OSHEE i ka prerë dritat dhe i ka bllokuar llogaritë bankare të Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve. Sipas OSHEE, Kryegjyshata ka 33

Rusia përze spekullantin Soros dhe i bllokon llogaritë

Prokurori i Përgjithshëm në Rusi ka shpallur sot si të padëshiruar organizatat famëkeqë të George Soros, duke i bllokuar ata që të marrin pjesë në aktivitete të ndryshme. Është informuar

Maqedonia “luftë” Shqipërisë. Bllokon produktet shqiptare në kufi

Maqedonia ka vendosur të bllokojë një sasi prodhimesh bujqësore shqiptare. Shkak për këtë bllokim nga pala maqedonase është bërë kryerja e analizave të cilësisë së këtyre produkteve. “Ngjarje të kësaj

PD: Rama ka bllokuar dekriminalizimin

Partia Demokratike doli në një konferencë për shtyp për të akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka bllokuar dekriminalizimin. Deputeti i PD, Gerti Bogdani tha se në dy bashkitë më të

Skandal. Nikolla bllokon për të tretin vit doktoraturat në shtet, ia jep sërish privatit

Thellohet skandali i Ministrisë së Arsimit me doktoraturat në universitetet publike. Ministrja Lindita Nikolla, për të tretin vit radhazi, nuk ka akorduar kuota për ciklin e tretë të studimeve në

Reagimi i neveritshëm i Erjonit. Ndërpret Këshillin Bashkiak nga frika e bunkerit

Bunkeri ka qënë “molla e sherrit” mes mazhorancës dhe opozitës në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Kanë qenë anëtarët demokratë të cilët në nisje të mbledhjes kanë

Ndeshja Shqipëri-Serbi, policia “bllokon” pallatet përreth stadiumit

Frika për ndonjë incident për sfidën midis Shqipërisë dhe Serbisë që do të luhet në 8 tetor në “Elbasan Arena”, ka bërë që policia të marrë masa të rrepta. Rreziku

Qeveria bllokon ndërtimet për bashkitë pa plan vendor

Bashkitë që nuk kanë një plan të miratuar vendor do të vazhdojnë të mos japin leje ndërtimi deri në miratimin e këtij plani, me përjashtim të rasteve që cilësohen si

Danimarka bllokon trenat për refugjatët

Shërbimi hekurudhor midis Gjermanisë dhe Danimarkës është bllokuar, pas ndalimit nga policia të qindra emigrantëve që kishin mbërritur në kufi me tren. Kompania daneze e trenave, “DSB” njoftoi se, rreth

Gjermania bllokon azilin për Kosovën dhe Shqipërinë

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta”, që do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto

PD, akuza Ramës: Po pengon konstituimin e Bashkisë së Pogradecit

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të hënë “papërgjegjshmërinë ekstreme” të Edi Ramës dhe levave të tij, që mbajnë sipas saj Pogradecin në kaos, duke mos lejuar konstituimin e Këshillit Bashkiak

Rama pezullon lejet e ndërtimit në të gjithë vendin

Pas pezullimit të lejeve të ndërtimit në Tiranë, mësohet se një urdhër është marrë për të ndaluar lejet e ndërtimit në të gjithë Shqipërinë. Vendimi është marrë në mbkedhjen e

Stuhia bllokon trafikun në Fushë-Krujë, radha 3 km

Një stuhi e papritur e shoqëruar me reshje shiu ka prekur sot Fushë-Krujën. Për pasojë janë rrëzuar pemë e tabela në rrugë, ç’ka ka sjellë edhe bllokimin e trafikut. Bëhet

MAS bllokon pasaportizimin e lojtarëve nga Kosova. FSHF: Rast i paprecedent

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka refuzuar nisjen e procedurave për pasaportat e futbollistëve, gjë që ka krijuar përplasje me Federatën Shqiptare të Futbollit. Nisur nga kjo situatë, FSHF e

Veliaj pezullon gjithë lejet e ndërtimit në Tiranë

Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Zhvillimit Urban nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi, e cila synon hartimin e një plani të ri zhvillimor që i përgjigjet territorit aktual të Tiranës

Milo akuza Nikollës: Po bllokon komisionin për rishikimin e historisë

Kohë më parë u ngrit nga qeveria një komision për rishikimin e historisë, i cili u pasua me debate dhe polemika. Ndonëse ky komision funksionon prej rreth dy vitesh, ende

AKU bllokon një sasi mishi, ishte pa vulën e veterinerit

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar sot një sasi mishi që sipas AKU­së ishte pa vulën e veterinerit. “AKU bllokoi sot ne Tiranë një sasi mishi, e cila ishte pa

PD: Rama-Meta po bllokojnë numërimin në zonat ku janë humbës

Partia Demokratike i bën thirrje numëruesve të qëndrojnë vigjilentë dhe të mos lejojnë deformimin e votës, ndërsa i bëri apel qeverisë Rama-Meta të mos bllokojnë procesin e numërimit në zonat

Maqedonia bllokon perimet shqiptare, Panariti: Presim sqarim

Autoritetet doganore në Qafë-Thanë kanë bllokuar prej dy ditësh një sasi të konsiderueshme të perimeve të prodhuara në Shqipëri e që kishin si destinacion Maqedoninë. Lidhur me këtë bllokim autoritetet

Maqedonia bllokon perimet shqiptare, Panariti: S’duhet të ketë barriera tregtare

Bllokohet eksporti i perimeve të freskëta në Maqedoni. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Bujqësisë së Shqipërisë, e cila ka reaguar ndaj këtij akti, sipas saj të njëanshëm. Për këtë