Tag "Bllokojne"

Hakerët shqiptarë sulmojnë faqen e policisë britanike

Faqja zyrtare e policisë së “South Yorkshire” në Britani është sulmuar nga një grup që dyshohet se është nga Shqipëria. BBC raporton se pas sulmit kibernetikë, në faqen e policisë

LSI bëhet sërish bashkë me PD kundër PS. Bllokojnë buxhetin në Memaliaj

Sërish LSI është bashkuar me PD kundër PS. Rasti i fundit ka ndodhur në Memaliaj ku PD dhe LSI kanë bashkuar votat mes tyre, në Këshillit Bashkiak të Memaliajt për

Tatimet bllokojnë llogaritë e 10 bashkive të majta: Janë në prag të falimentit

Të dhënat e drejtorishë së Tatimeve tregojnë se 10 bashkitë që drejtohen nga e majta janë në prag të falimentit. Sipas të dhënave, këto bashki janë në një gjëndje të

Grekët bllokojnë doganën, zemërohen për djegien flamurin

Radhë të gjata automjetesh janë krijuar pasditen e së mërkurës në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Vetë qytetarët të cilët kanë qëndruar për orë të tëra në radhë e

Policia arreston protestuesin, ish të përndjekurit gati të bllokojnë komisariatit

Policia e Tiranës ka arrestuar një person i cili protestoi përpara bunkerit që po ndërtohet mes bashkisë së Tiranës dhe ministrisë së Brendshme. Ish të përndjekurit politik gjatë protestës së

Novoselë, banorët bllokojnë rrugën Levan-Vlorë, protestojnë për dëmshpërblimet

Banorët e Novoselës në Vlorë kanë bllokuar mëngjesin e sotëm aksin rrugor Levan-Vlorë, në shenjë proteste për atë që e cilësojnë si moskorrektësi në ndarjen e dëmshpërblimeve për përmbytjet. Banorët

Banorët bllokojnë punimet për stadiumin në Shkodër: Qeveria na mashtroi

Banorët që kanë shtëpitë në afërsi të stadiumit “Loro Boriçi” kanë bllokuar punimet për rikonstruksionin që po bëhet. Edhe pse iu tha dhe iu premtua se ndërtesat e tyre nuk

Shkoder, banorët bllokojnë rrugën: Na jepni dëmshpërblimet

Banorët e Nënshkodrës kanë protestuar sërish duke kërkuar dëmshpërblimet nga përmbytjet e viteve më parë. Banorët kanë bllokuar rrugën tek Harku i Bërdicës. Ata kanë deklaruar se të enjten do

Mbeturinat bllokojnë Lanën në Shkozë, në prag epidemie (FOTO)

Mjaftojnë disa orë shi dhe ajo që njihet si Ura e Shkozës përmbytet nga lumi i Lanës që kalon nën të. Kjo gjë ndodh gjithmonë prej shumë vitesh tashmë. Kjo

Mafia politiko-mediatike që mban peng frekuencat 4G

Gazeta Opozita.com pak ditë më parë botoi një shkrim të gazetarit Aleksander Albanessi i cili denonconte një rrjet korruptiv të lidhur mes Koço Kokëdhimes, Karlo Bolinos, Top-Channel dhe Kryeministrit Rama

Përmet, reshjet e dendura të borës bllokojnë në mal 5 barinj

Prej tre ditësh, 5 barinj në fshatin Çarshovë të Përmetit janë bllokuar për shkak të reshjeve të dendura të borës. Mësohet se së bashku me barinjtë, të bllokuara kanë ngelur

Pro-rusët bllokojnë trenin me viktimat e avionit

Pro-rusët kanë ndalur lëvizjen e trenit me viktimat e avionit të rrëzuar pak ditë më parë në Ukrainë. Informacionet bëhet me dije nga autoritetet ukrainase, të cilat theksojnë se treni

PD: Rama-Meta bllokojnë transparencën e trafikut të drogës

Zëdhënësja Vorpsi denoncon planin e mazhorancës për të mos dhënë llogari mbi informacionin për përdorimin e infrastrukturës së mbrojtjes nga narkotrafiku. “Mazhoranca Rama-Meta u investua në një tjetër përpjekje për

Mirditë, bllokohen sërish punimet në hidrocentral

Banorët e Qafë Molles në Mirditë kanë protestuar serish diten e sotme per mosnjohjen e prones së tyre, duke qelluar me gure mjetet e firmes turke, te cilet kishin rinisur

Tajlandë, protestuesit bllokojnë pikat kryesore të kryeqytetit

Gjatë paradites së të hënës, 30 mijë protestues në Bankok, kanë bllokuar 7 nga pikat kryesore të rrugëve të qytetit, në tentative për të paralizuar kryeqytetin e Tajlandës, deri në

Maqedoni, zgjedhjet e parakohshme bllokojnë integrimin

Deri në fund të këtij viti nuk ka kushte për organizim të zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni dhe çdo tentativë për t`u realizuar ato edhe më shumë do të bllokonte

Banorët e dy fshatrave bllokojnë ndërtimin e HEC-it

Banorët e fshatrave Fravesh dhe Rrezavera kanë bllokuar ndërtimin e HEC-it mbi lumin Murthar. Banorët e dy fshatrave kërkojnë dëmshpërblimet për pronat që do të zihen nga ndërtimi i HEC-it,

Serbët bllokojnë EULEX-inSerbët bllokojnë EULEX-in

Mediat kosovare kanë raportuar se serbët e veriut të Kosovës kanë ndaluar sot herët në mëngjes në Rudare automjetet e EULEX-it dhe të policisë së Kosovës, që ishin nisur drejt