Tag "Bllokohet"

Bllokohet sistemi online i aplikimit për maturantët, shkak mbingarkesa

Për shkak të fluksit të madh të aplikimeve për në universitet, sistemi online i aplikimit për maturantët e Tiranës është bllokuar. Maturantët kanë shprehur shqetësimin se nuk po mundet dot

Bllokohen 260 kg peshk, transportohej në bagazh autobusi

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 260 kilogramë peshk i cili transportohej në një autobus udhëtarësh. Në njoftim thuhet se nga kontrolli i ushtruar në autobusin e udhëtarëve të linjës

Bien 250 metër kub interte, bllokohet tuneli i Gjegjanit

Reshjet e shiut të rëna gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar bllokimin e tunelit të Gjegjanit në rrethin e Pukës. Rreth 250 metër kub interte kanë rënë në hyrje të

Rrëshqitje dherash në Kukës-Shishtavec, bllokohet rruga

Reshjet e shiut të shoqëruan të gjithë vendit ditët e fundit kanë shkaktuar rrëshqitje masive dherash e gurësh në rrugën nacionale Kukës-Shishtavec e cila tashmë është bllokuar dhe asnjë automjet

Pala greke ndërpret punën në doganën e Kapshticës, bllokohet qarkullimi

Qarkullimi i mjeteve dhe shtetasve në doganën e Kapshticës është ndërprerë që prej orës 16:00 të pasdites së sotme. Shkak është bërë ndërprerja e punës nga pala greke në këtë

Bllokohet rruga Tiranë-Elbasan, Tahiri dhe Rama dy orë leksion përpara policisë

Ndërkohë që ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministri Edi Rama po mbanin fjalim përpara kandidatëve të rinj të policisë së shtetit, rruga e Elbasanit ishe totalisht e bllokuar. Trafiku

Albanës i bllokojnë makinën, ajo e merr me buzëqeshje

Bllokimi i makinës nga policia mund të jetë lajm dëshpërues për cilindo shofer, por jo edhe për Albana Osmanin. Moderatores i bllokuan automjetin për një gjobë të cilës i kishte

Bllokohet rruga Has-Tropojë, bashkitë heshtin, ankohen banorët

Sërish probleme në rrugët e veriut. Reshjet e shiut kanë sjellë rrëshqitje të dherave dhe gurëve në disa akse në zonat malore. Si pasojë e reshjeve të shumta. rruga nacionale

Bllokohet kufiri Greqi-Maqedoni nga 8 mijë refugjatë

Afro 8.000 emigrantë vijojnë të mbeten të bllokuar në kufirin greko-maqedonas. Ata kanë vështirësuar së tepërmi menaxhimin e situatës së vështirë. Organizatat humanitare, të cilat kanë mundësuar vazhdimisht ndihma për

Sërish bllokohet Kapshtica, shkak të grevës së fermerëve grekë

Bllokohet sërish pika e kalimit kufitar të Kapshticës. Bëhet e ditur se edhe ditën e sotme, shkak i bllokimit të doganës është bërë greva e fermerëve grekë. Gjithashtu, policia ka

Sërish bllokohet Kapshtica për shkak të grevës së fermerëve grekë

Bllokohet sërish pika e kalimit kufitar të Kapshticës. Bëhet e ditur se edhe ditën e sotme, shkak i bllokimit të doganës është bërë greva e fermerëve grekë. Gjithashtu, policia ka

Bllokohet përsëri dogana e Kapshticës, shkak protesta e fermerëve grekë

Për shkak të protestës së fermerëve grekë është bllokuar sërish pika e Kalimit Kufitar në Kapshticë. Bëhet e ditur se dogana e Kapshticës do të vijojë të jetë e bllokuar

Denoncimi/ Bllokohet fshati, banorët: Shteti na braktisi pasi jemi të djathtë

Rruga që shikoni lidh qytetin e Peshkopisë me fshatin e Ushtelenxës. Vetëm 2 km larg nga Peshkopija, rruga është bllokuar si pasojë e rrëshkitjes së dherave. Pavarësisht apelit të qytetarëve,

Greva e fermerëve grekë, sërish bllokohet Kapshticës për 6 orë

Pika doganore e Kapshticës është paralizuar sërish nga greva e fermerëve grekë. Për pasojë, Kapshtica është bllokuar sërish dhe cila nuk do të funksionojë për 6 orë gjatë ditës së

Paralizohet sërish Kapshtica, shkak greva e fermerëve

Protestat e fermerëve grekë kanë sjellë sërish probleme në doganën e Kapshticës. Edhe gjatë ditës së sotme është ndërprerë puna nga ana e palës greke. Mirëpo, nuk dihet se kur

Greva e fermerëve grekë paralizon sërish Kapshticën, kufizim prej 8 orësh

Protesta e fermerëve grekë ka shkaktuar edhe këtë të mërkurë kufizim të orarit të punës së rregullt në doganën e Kapshticës. Policia ka njoftuar se edhe sot dogana nuk do

Protesta e fermerëve bllokon sërish doganën e Kapshticës

Dogana e Kapshticës për shkak të protesës së fermerëve do të bllokohet sërish sot nga ora 11:30 deri në orën 18:00. Të përplasur me ankesat e qytetarëve, policia e Korçës

Bllokohet sërish Kapshtica, fermerët grekë në grevë

Pika e kalimit kufitar të Kapshticës është bllokuar sërish ditën e sotme, duke shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve dhe qytetarëve në të dyja anët e kufirit. Shkak është bërë

Greva e fermerëve bllokon lëvizjen për 2 orë në Kapshticë

Sërish problem në pikën kufitare të Kapshticës. Autoritet greke kanë bërë të ditur se do të bllokojnë lëvizjen e emigrantëve dhe automjeteve të tyre për dy orë, në pikën kufitare

Dy pika shiu bllokojnë Tiranën. Trafiku në kolaps

Edhe pse ditë e diele, Tirana është paralizuar sërish nga trafiku. Që në orët e para të mengjesit të sotëm, kryqëzimet e saj janë bllokuar nga makinat si pasojë e

Paralizohet autostrada Milot-Fushë-Krujë, makinat bllokohen për 3 orë

Për gati tre orë autostrada që të çon në Shkoder ,Lezhë dhe në qytetet e tjera të vendit është bllokuar dje. Pjesa me trafik më të rënduar ishte hyrja e

Protesta e PD, policia: Ja rrugët që do të bllokohen, bllokohen edhe autobusët

Policia e Tiranës ka bërë të ditur masat që do të ndërmerren neser gjatë protestës së Partisë Demokratike që do të zhvillohet përpara Parlamentit. Sipas njoftimit, nuk do lejohet parkimi

Celulari LG “G5” do të bllokohet me anë të syrit

Pavarësisht se themi që nuk kanë se çfarë të shpikin më, teknologjia na tregon se gabojmë. LG G5, e gjigantit koreano-jugor të teknologjisë, pritet të sjellë një frymë krejtësisht të

PO NDODH: Bashkia fut në kolaps trafikun, Tirana e bllokuar

Tirana është paralizuar sërish nga trafiku. Kaos dhe rrugë të bllokuara janë pasojat e aktivitetit që po zhvillohet në këto momente në qender të Tiranës. Aktiviteti kundër dhunës ndaj gruas

Rrëshkitjet e gurëve bllokojnë rrugën Vlorë-Radhimë (Foto)

Situata në Vlorë është e kritike. Jo vetëm në qytet, por edhe në zonat përreth. Rruga nacional Vlorë-Radhimë është bllokuar nga shembje masive të dherave që kanë bllokuar rrugën në

Harito injoron komisionin, opozita dhe mazhoranca bllokojnë projektligjin e saj

Ministrja e Inovacionit vazhdon me sjelljet e saj injoruese, por kësja here e kishte me Komisionin e Integrimit. Opozita dhe maxhoranca janë bërë bashkë për të bllokuar projektligjin e qeverisë

Projektligji i qeverisë, kush i ka borxhe tatimeve, i bllokohet llogaria bankare

Çdo biznes që ka detyrime financiare kundrejt administaratës tatimore do t’i konfiskohet 50% e xhiros si dhe do t’i bllohohen llogaritë bankare. Këto janë masat e rrepta që qeveria ka

Ndërpritet energjia elektrike në Fier, bllokohet aplikimi i pasaportave

Në qytetin Fierit është ndërprerë energjia elektrike si pasojë e motit të keq. Për shkak të shkëputjes së energjisë është bllokuar edhe aplikimi për pasaporta. Mësohet se në sportelet e

Bllokohet rruga e Gramshit nga rënia e gurëve

Një masiv dheu dhe gurë të shumtë kanë rënë ditën e sotme në aksin e Gramshit në fshatin Kukur. Si pasojë është bllokuar rruge dhe lëvizja e automjeteve është bërë

Digjet kamioni në aksin Elbasan-librazhd, bllokohet qarkullimi

Djegia e një kamioni në aksin rrugor Librazhd­Elbasan ka bllokuar qarkullimin. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e Murrashit. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse ndërkohë