Tag "bllokohen"

Vizita e Kerry-t në Tiranë: Ja rrugët që do të bllokohen sot

Mbi 1500 efektivë do të jenë sot në terren për të garantuar vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit, Xhon Kerri, në Tiranë. Është parashikuar të ketë patrullime me helikopter, patrullime

Aksidentohen 2 makina në rrugën e Rinasit, bllokohen brenda mjeteve disa persona

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar sot pasdite. Dy makina janë përplasur mbrëmjen e sotme në rrugën e Rinasit, ndërsa personat që udhëtonin me këto mjete kanë mbetur të

Kamza pa lekë. Bashkia s’ka paguar ujin

Bashkia e Kamzës ka mbetur pa fonde për shkak se Gjykata e Tiranës ka urdhëruar bllokimin e llogarive të saj. Vendimi i Gjykatës vjen pasi kjo bashki rezulton për një

Protesta e opozitës, Policia: Ja rrugët që do të bllokohen

Policia e Tiranës ka lajmëruar masat që do të ndërmerren në lidhje me protestën e opozitës për neser në bulevardi nDëshmorët e Kombit. Kështu, policia e Tiranës njofton për masat

Prerja pa kriter e pyjeve, bllokohen dy automjete me dru në Bulqizë

Policia e Bulqizës gjatë natës së djeshme ka bllokuar dy automjete me lëndë drusore në Ternovë të komunës Zerqan. Dy makinat me lëndë drusore që po transportonin dru të prerë

Reshjet e dëborës, izolohen disa komuna në Dibër

Moti i keq i ditëve të fundit që ka përfshirë vendin, kryesisht në zonat malore ka krijuar vështirësi në disa prej komunave të Dibrës. Mësohet se shumë rrugë janë bllokuar

Krujë, bllokohen punimet tek rruga e kalasë, protestë për shpronësimet

Punimet për zgjerimin e rrugës që të çon në kalanë e Krujës janë ndërprerë në mes. Shkak për këtë është bërë mos shpronësimi i pronarëve të tokës ku pritet të

Në hetim mjekët e KEMP, invalidët nuk marrin dot paratë

Mbi 8 mijë persona me aftësi të kufizuar në Fier, presin të rikomisionohen për KEPM. Ata janë të bllokuar pasi vendimi i gjykatës prej 2 muajsh po heton mjekët. Mosfunksioni

Bllokohen 3 kazino të palicensuara në Kukës. Ndjekje penale për pronarët

Në një operacion të ndërmarrë sot nga policia e Kukësit janë bllokuar 3 kazino, të palicensuara. Njësia e Mbikëqyrjes së Lojërave të fatit në Qytetin e Kukësit ka konfiskuar 22

Bllokohen 180 kokrra vezë në Elbasan, ishin të pavulosura

Mungesë dokumentacioni dhe të pavulosura për këtë arsye Drejtoria Rajonale e AKU-së në Elbasan ka bllokuar një sasi të konsiderueshme vezësh në treg. Mësohet se AKU ka bllokuar rreth 180

Berat, bllokohen pusetat, uji “pushton” rrugët

Edhe qyteti i Beriat është përmballur me situatën e përmbytjeve. Reshjet orëve të fundit kanë bllokuar pusetat në qytetin muze, duke bërë që uji të vërshojë në rrugë. Reshjet e

Elbasan, Shkumbini del nga shtrati, bllokohen disa akse

Reshjet e shiut në të gjithë vendin kanë bërë që edhe ku lumi Shkumbin të  dalë nga shtrati. Edhe pse situata është disi më e përmirësuar në krahasim me qarkun

Facebook dhe Instagram bllokohen për një orë

Rrjeti social Facebook dhe Instagram kanë pësuar sot një ndërprerje masive, duke u bërë të paarritshëm për shumë përdorues në gjithë botën. Ndërprerja ka zgjatur rreth një orë minuta dhe

500 minatorë bllokohen në minierë

Të paktën 500 minatorë janë bllokuar në një minierë në Ukrainë, pasi një predhë ka goditur stacionin elektrik në Donetsk, duke pa energji elektrike zonën. Mediat ruse raportojnë se artileria

Shi në Vlorë, bllokohen rrugët e qytetit

Banorët e qytetit të Vlorës sot janë gdhirë me rrugë të përmbytura nga shiu që ka rënë gjatë këtyre ditëve. Rrugët janë bllokuar dhe si gjithnjë shkak është bërë bllokimi

Dajt, bllokohen 30 automjete nga moti i keq

Policia e Shtetit ka njoftuar pasditen e sotme për bllokimin e disa pikave dhe akseve rrugore si pasojë e motit të keq, ndërsa ka pohuar se ndodhet në gatishmëri për

Mirditë, disa fshatra bllokohen nga rrëshqitja e dherave

Disa fshatra ne Mirdite jane pothuajse te pakalueshme pasi reshjet e fundit te shiut kane demtuar rruget. Kol Bardhoku, nënprefekti i Mirditës, sqaron se problemet pasojnë pezullimin e punëtorëve që

Vizita në Preshevë,bllokohen gazetarët shqiptar

Policia serbe bllokon grupin e gazetarëve shqiptar gjatë rrugës së tyre drejt Preshevës. Sipas gazetës Shqiptarja.com autobusi me të cilin grupi i gazetarëve udhëtonte nga Beogradi drejt Luginës së Preshevës,

Gazetarë e biznesmenë shqiptarë bllokohen në aeroportin e Beogradit

Sot në mbrëmje pritet të luhet në Beograd ndeshja mes kombëtares shqiptare dhe asaj serbe, por situata duket mjaft e tensionuar në aeroportin e Beogradit. Mësohet se një grup gazetarësh

Bllokohen nëntokë 11 minatorë në Honduras

11 minatorë janë bllokuar në një minerë të palicencuar të arit në Honduras, kanë njoftuar zyrtarët. Ata janë bllokuar në thellësi prej 80 metrash në qytezën jugore të El Corpusit,

Bllokohen 7 klandestinë në Sarandë

Një operacion i policisë së Sarandës ka bërë të mundur kapjen e shtatë emigrantëve ilegalë. Nën akuzën për “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufijve” u arrestuan edhe dy

Bllokohen 4 kg marijuanë, arrestohet transportuesi

Në kuadër të një operacioni antidrogë, është bërë e mundur arrestimi i Gëzim Rrapës. Rrapa ishte duke udhëtuar si pasagjer në një furgon të linjës Gjirokastër- Tiranë dhe gjatë kontrollit

Gjirokastër, bllokohen 500 kg mariuanë Lazarati

Dy ditë pas vizitës së zv/drejtorit të policisë Bizhga në Lazarat dhe deklarimit se atje nuk kishte plantacione hashashi, kapen 500 kg drogë e llojit mariuanë me origjine nga Lazarati.

Kakavijë, bllokohen 9 klandestinë

Policia kufitare e Kakavijës ka bërë të mundur bllokimin e 9 klandestinëve të huaj. Klandestinët u ndaluan poshtë fshatit Kakavijë, ndërsa ishin me origjinë nga Siria dhe Maroku. Nga hetimet

Bllokohen nga dëbora 11 turistë francezë në Theth

​Një grup turistësh francezë dhe shoqërues të tyre shqiptarë janë bllokuar nga dëbora në zonën e Thethit. Grupi i turistëve francezë përbëhet nga rreth 11 persona që po udhëtojnë me

Bllokohen 4 mina me telekomandë dhe arsenal armësh, 2 të arrestuar

Sekuestrohen katër mina me telekomandë në qytetin e Shkodrës. Gjatë këtij operacioni të ndërmarrë sot nga policia, u bllokuan në cilësinë e provave materiale, 4 copë mina me telekomandë, 6

Itali, bllokohen 25 mijë kg vajë ulliri me destinacion Shqipërinë

Guardia di Finanza në Itali ka sekuestruar në portin e Barit 25 mijë kg vajë ulliri me cilësi të ulët që kishte si destinacion Shqipërinë. Sipas mediave italiane vaji i

PD: Bllokohen propozimet e opozitës për disa çështje të rëndësishme

Disa prej propozimeve të opozitës për çështje të rëndësishme në interes të vendit janë bllokuar vazhdimisht. Në një deklaratë për mediat, Partia Demokratike ka përcaktuar se propozimet e opozitës u

Bllokohen 78 ton fishekzjarre me destinacion Shqipërinë

Nëse do të ishin ndezur njëri pas tjetrit pa pushim, do të kishin shpërthyer për dhjetë ditë rresht fishekzjarrët e kapur në portin e Gioia Tauros në Reggio Calabria, në

Fier, bllokohen 42 mijë litra naftë bruto, dy të arrestuar

Një sasi prej 42 mijë litra naftë bruto janë sekuestruar nga policia e Fierit dhe dy persona janë vënë në pranga mbrëmjen e sotme për falsifikim të vulave dhe stampave.